Ish-trajneri i Interit, Alberto Zaccheroni beson se Nerazzurrët janë duke bërë një zgjedhje të madhe me Stefano Piolin, të cilin ai e krahason me Antonio Conten.

Reklama

Zaccheroni arriti në mes të rrugës së Interit në sezonin 2003-04 dhe në fund i kualifikoi në Ligën e Kampionëve, duke hedhur edhe themelet për sundimin e suksesshëm Roberto Mancini.

“Pioli? Ai ka treguar në vitet e fundit se është një nga trajnerët me idetë më të mira pas Antonio Conte”, ka thënë Zaccheroni për Rai Radio, përcjell Telegrafi.

Pioli arrin në zyrat e Interit duke u fshehur, por zbulohet nga mediat - gati nënshkrimi i kontratës (Video) Pioli arrin në zyrat e Interit duke u fshehur, por zbulohet nga mediat - gati nënshkrimi i kontratës (Video)

“Inter po emëron zgjidhen më të mirë italiane dhe kjo është një ide e madhe”.

Reklama

“Në Inter, kam ardhur në një kohë të caktuar. Ne kishim një skuadër që nuk ishte shumë e italiane, por të paktën ata e dinin Ligën italiane”, përfundoi trajneri italian. /Telegrafi/

Reklama