LAJMI I FUNDIT:

Yolanda Hadid rikthehet në Instagram pas nëntë muajsh, tregon se ka qenë duke luftuar me depresionin për një kohë

Yolanda Hadid rikthehet në Instagram pas nëntë muajsh, tregon se ka qenë duke luftuar me depresionin për një kohë
Foto: Instagram

Yolanda Hadid është rikthyer në Instagram të dielën pas nëntë muajsh.

Reklama

Nëna e modeleve, Gigi dhe Bella Hadid, u tha fansave se mori pak pushim për të ‘rivlerësuar’ jetën pas vdekjes së nënës së saj, Ans van den Herik.

“Pas humbjes së nënës sime, unë vërtet luftova me depresionin i kthyer në sëmundjen lyme…stresi emocional dhe pikëllimi ndikuan fuqimisht në sistemin tim imunitar”, ka shkruar Yolanda, 58 vjeçe.

View this post on Instagram

A post shared by YOLANDA (@yolanda.hadid)

“As varësia ime nga telefoni nuk më ndihmoi, filloi të merrte kaq shumë kohë nga të qenit i pranishëm në jetën time… Kuptova që ngadalë po fillojmë të humbasim artin e komunikimit dhe që ai të krijojë një vetmi të thellë brenda nesh”, vazhdoi ajo.

Yolanda i përshkroi nëntë muajt e fundit si një ‘rivendosje të mrekullueshme’ dhe një kohë për të ‘thyer zakonin e marrjes së telefonit [saj] 50 herë në ditë’.

“Të mësoj të përqendrohem te vetja, udhëtimi im shëndetësor dhe të jem e pranishme në këtë moment të jetës sime”., shpjegoi ajo.

Të gjitha lajmet nga Yolanda Hadid
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Yolanda Hadid

“Koha është ngadalësuar dhe ndihet shumë më e qetë, më shumë kohë për t’u ulur dhe për të lexuar një libër, kohë për t’u rilidhur me njerëzit, për të qenë krijues dhe më e rëndësishmja kohë me familjen time. Jam e emocionuar që jam kthyer dhe shoh se çfarë keni bërë të gjithë”.

View this post on Instagram

A post shared by YOLANDA (@yolanda.hadid)

Ish-ylli i “Real Houseëives of Beverly Hills” u diagnostikua me sëmundje të rëndë, kronike neurologjike Lyme pasi një mjek belg zbuloi një infeksion aktiv në trurin e saj në vitin 2012.

Ajo më vonë iu nënshtrua një procedure TVAM (Modulimi Autonom Transvaskular) në vitin 2016. Trajtimi synon të lehtësojë pacientët nga simptomat e Lyme.

View this post on Instagram

A post shared by YOLANDA (@yolanda.hadid)

Përveç Gigi, 27-vjeçe, dhe Bella, 25-vjeçe, Yolanda ndan edhe djalin 23-vjeçar Anëar Hadid me ish-bashkëshortin, Mohamed Hadid. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by YOLANDA (@yolanda.hadid)

Në trend Magazina

Më shumë
Eskalon situata, Bledi Mane degradon me fjalor banal ndaj Nita Latifi në emision

Eskalon situata, Bledi Mane degradon me fjalor banal ndaj Nita Latifi në emision

Magazina
Flaka Krelani merr vëmendjen me paraqitjen provokuese rrugëve të New Yorkut

Flaka Krelani merr vëmendjen me paraqitjen provokuese rrugëve të New Yorkut

Magazina
Eni Çobani paralajmëron ashpër Violeta Kukajn: Ndalni kërcënimet, do e ktheni pasurinë e marrë

Eni Çobani paralajmëron ashpër Violeta Kukajn: Ndalni kërcënimet, do e ktheni pasurinë e marrë

Magazina
Lukaku hedh dyshimet mbi një lidhje të mundshme me Megan Thee Stallion, pasi shihen bashkë në dasmën e shokut të skuadrës

Lukaku hedh dyshimet mbi një lidhje të mundshme me Megan Thee Stallion, pasi shihen bashkë në dasmën e shokut të skuadrës

Magazina
Eldita Tarani - shqiptarja që punon për Google dhe nuk heq dorë nga muzika, prek sukseset ndërkombëtare dhe ia dedikon ato babait të saj

Eldita Tarani - shqiptarja që punon për Google dhe nuk heq dorë nga muzika, prek sukseset ndërkombëtare dhe ia dedikon ato babait të saj

Butrint Avdyli

"Me mua në të kuqen", Tuna ngacmon imagjinatën e ndjekësve me pozat e reja

Magazina
Kalo në kategori