Një lojtar kyç në rikthimin e Liverpool 4-0 ndaj Barcelonës ishte mesfushori holandez Georginio Wijnaldum .

Andrew Robertson u zëvendësua nga Wijnaldum pas pjesës së parë, kur mbrojtësi mori një lëndim duke i lënë vend ish- lojtarit të Neecastle United.

Ai shënoi në minutën e 54-të dhe 56-të të ndeshjes për të barazuar gjithçka.

Georginio Wijnaldum . (Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Heroi i natës, së bashku me sulmuesin Divock Origi, është kushëri i ish-lojtarit të Real Madridit, Royston Drenthe.

Royston Drenthe . (Photo by Jasper Juinen/Getty Images)

Të dy lojtarët kanë kaluar nëpër ekipet e fëmijëve të klubit holandez Feyenoord dhe futbolli është pjesë e familjes së tyre, pasi edhe vëllai i tij Giliano Wijnaldum.

Giliano Wijnaldum. (Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Ai luan për Sparta Rotterdamin.

Edhe gjysmë vëllai i tij është Rajiv van La Parra, luan në Middlesbrough .

Rajiv Van La Parra . (Photo by Stu Forster/Getty Images)

Ai e kishte bërë debutimin te Feyenoord në vitin 2007, ku shënoi 14 herë në sezonin 2010/11.

Në sezonin 2015/16 ai shkoi në Newcastle dhe u largua nga klubi, pasi Liverpooli e bleu.

Georginio Wijnaldum te Feyenoord . (Photo by Anoek De Groot/EuroFootball/Getty Images)

Në këtë sezon Wijnaldum ka luajtur në 34 ndeshje në Ligën Premier dhe 10 ndeshje në Ligën e Kampionëve.

Georginio Wijnaldum. (Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Në këto 10 ndeshje të Ligës së Kampioneve, e vetmja që nuk luajti nga minuta e parë ishte kjo e fundit ndaj Barcelonës, por rezultati doli të jetë spektakolar. /Telegrafi/