LAJMI I FUNDIT:

Ylli i La Ligës shumë afër bashkimit me Bayern Munichun për një shifër shumë të ulët

Ylli i La Ligës shumë afër bashkimit me Bayern Munichun për një shifër shumë të ulët

E ardhmja e Bryan Zaragoza ka qenë nën mikroskop gjatë javëve të fundit. Ai vjen pas fillimit të tij të shkëlqyer të sezonit me Granadën, ku ai shënoi pesë gola dhe asistoi dy herë në nëntë paraqitjet e tij të para në La Liga.

Që atëherë, Zaragoza është ‘zbrazur’ në pesë ndeshjet e tij të fundit, por ai ende mbetet një emër i nxehtë në të gjithë Evropën.

Brentford dhe RB Leipzig kanë qenë të lidhur me të, edhe pse duket se të dy janë mposhtur në këtë garë nga skuadra e madhe gjerman, Bayern Munich.

Sipas El Chiringuito, Zaragoza është “shumë afër” nënshkrimit për kampionët në fuqi të Bundesligës, të cilët janë të përgatitur të paguajnë klauzolën e tij të lirimit, e cila vlen rreth 14 milionë euro.

Ai do të qëndrojë në Granada për pjesën e mbetur të sezonit aktual, përpara se të nënshkruajë një marrëveshje katërvjeçare pas mbërritjes në Bavari verën e ardhshme.

Granada janë dorëzuar në humbjen e Zaragozas, megjithëse ata kishin shpresuar të rrisin klauzolën e tij të lirimit përpara se të fillonte sezoni.

‘Fitorja’ e tyre është se ai do të qëndrojë në klub deri në fund të sezonit, në mënyrë që t’i ndihmojë ata të përpiqen të shmangin rënien nga La Liga. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

Premier League
Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

La Liga
Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Premier League
Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Ndërkombëtare
Katër 'bomberët' që Chelsea ndjekë për sezonin e ardhshëm - secili më i mirë se tjetri

Katër 'bomberët' që Chelsea ndjekë për sezonin e ardhshëm - secili më i mirë se tjetri

Premier League
Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Bundesliga
Kalo në kategori