Ylli fiton me lehtësi ndaj Istogut

Golden Eagle Ylli ka shënuar fitore të thellë ndaj Istogut me rezultat 63:133 (13:28, 20:38, 13:34, 17:33), në javën e 23-të të Prince Caffe Superligës, në përballjen që u zhvillua në Therandë.

Therandasit dominuan nga fillimi deri në fund, duke ngritur epërsinë minutë pas minute, për të triumfuar në fund me 70 pikë dallim, 63:133.

Arian Azemi shënoi 22 pikë për Istogun dhe kishte edhe gjashtë kërcime e katër asistime.

Te Golden Eagle Ylli u dalluan Alonzo Verge Jr me 21 pikë e shtatë kërcime, Jan Palokaj me 16 pikë, shtatë kërcime dhe pesë asistime, si dhe Aaron Jones me 15 pikë e 13 kërcime.

Istogu mbetet në vendin e fundit me një fitore e 22 humbje, derisa Golden Eagle Ylli tani ka 14 fitore e nëntë humbje, aq sa ka edhe Sigal Prishtina.

Harry Kane i përgjigjet incidentit të penalltisë me Jude Bellingham me një përgjigje të qartë

Ancelotti tregohet i sinqertë për lojën që bëri Bayerni përballë Realit

Tchouameni ndërpreu Mullerin në intervistë, krijohet situatë qesharake mes dyshes

Tifozja shqiptare e mbështjellur me flamurin kombëtar në tribunat e Allianz Arenas për ndeshjen Bayern-Real

Ancelotti tallet keq me Tuchelin pasi ky i fundit tha se Gnabry do shënojë ndaj Real Madridit

Eksperti i leximit të buzëve zbulon fjalët që Salah ia tha Kloppit gjatë përplasjes së ashpër