Po shikoni një person në mënyrë të dyfishtë? Edhe në Hollywood ka shumë yje që ngjasojnë me njëri-tjetrin. Disa prej yjeve si Zooey Deschanel dhe Katy Pery janë krahasuar dhjetëra herë me sozitë e tyre, por ka të tjerë Dakota Johnson e Alexis Biedel që kanë ngjashmëri të fshehura.

Isla Fischer dhe Amy Adams

Aktorja e “The Great Gatsby” ka marrë pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve BAFTA në Beverly Hills. Kurse Ylli i “The American Hustle” u shfaq e ngjashme në premierën e filmit në Hollywoodin Perëndimor. Foto: Getty Images

Zooey Deschanel dhe Katy Perry

Ylli i “New Girl” ka parakaluar në tapetin e kuq në premierën e filmit “Yes Man” të Los Angelesit. Kurse njëjtë u shfaq ylli tjetër në shfaqjen e Christian Dior në Paris të Francës. Foto: Getty Images

Elisha Cuthbert dhe Jennifer Morrison

Ylli i “Happy Endings” ka folur në panelin e PaleyFest në Beverly Hills. Nga ana tjetër ylli i “Once Upon a Time” ka pozuar në Teen Choice Aëards të Los Angelesit. Foto: Getty Images

Lucy Hale dhe Selena Gomez

Ylli i “Pretty Little LIars” ka shkëlqyer në tapetin e People’s Choice Awards të Los Angelesit. Nga ana tjetër ish e dashura e Justin Bieber mori pjesë në një gala bamirësie në Beverly Hills. Foto: Getty Images

Alexis Biedel dhe Dakota Johnson

Aktorja e “Gilmore Girls” parakaloi tapetin e kuq në shfaqjen e “Battle in Seattle” në Malibu. Nga ana tjetër, ylli i “Fifty Shades of Grey” u pa në xhirimet e adaptimit tjetër të librit erotik në Vancouver të Kanadasë. Foto: Getty Images

Suki Waterhouse dhe Dianna Agron

Modelja dhe ish e dashura e Bradley Cooper u shfaq atraktive në ceremoninë e ndarjes së çmimeve GQ Men of the Year në Londër të Anglisë. Ylli tjetër i “Glee” arriti me dukje të ngjashme në PaleyFest në Beverly Hills. Foto: Getty Images

Natalie Portman dhe Keira Knightley

Aktorja e “Black Swan” u shfaq mjaft bukur në dyvjetorin e ndarjes së çmimeve të Governors Awards të Hollywoodit. Nga ana tjetër ylli i “Pirates of the Caribbean” u shfaq fenomenale në shfaqjen e “Dutchess” në New York. Foto: Getty Images

Jordin Sparks dhe America Ferrera

Këngëtarja e njohur nga “American Idol” u duk njëjtë me aktoren e “Ugly Betty”. Foto: Getty Images

Javier Bardem dhe Jeffrey Dean Morgan

Bardem u duk mjaft mirë në premierën e “Biutiful” në LA. Nga ana tjetër shumë “cool” u duk aktori i “P.S. I Love You” në premierën e “Star Trek” në Hollywood. Foto: Getty Images

Lauren Conrad dhe Kate Middleton

Ylli televiziv u shfaq gjithnjë e ngjashme me Kate Middleton teksa kjo e fundit konfirmoi atë kohë fejesën me Prince William. Foto: Getty Images

Nelly Furtado dhe Idina Menzel

Fituesja e Grammyt me hitin “I’m Like a Bird” u duk mjaft shik në ALMA Awards, kurse njëjtë u duk edhe aktorja tejtër e mjuziklit “Broadëay” në premierën e “Enchanted” në LA. Foto: Getty Images

Sarah Hyland dhe Mila Kunis

Ylli i “Friends of Benefits” më në fund ka sozinë e asj, e ajo është Sarah Hyland, një aktore tjetër shumë e njohur. Foto: Getty Images

Leonardo DiCaprio dhe Eric Dane

Leonardo DiCaprio njihet si “hamshor”, por ngjashëm si ai duket aktori mjaft i njohur, Eric Dane. Foto: Getty Images

Daniel Radcliffe dhe Elijah Wood

Ylli i “Harry Potter” ka treguar ngjashmëri me aktorin tjetër të “Lord of the Rings” në disa premiera filmike ku janë shfaqur bashkë duke nxitur vëmendjen e aktorëve tjerë. Foto: Getty Images

Christian Bale dhe Peter Facinelli

Aktori i “Twilight Saga: Eclipse” u duk shumë i ngjashëm me aktorin e “The Fighter”. Ngjashmëria e tyre është drithëruese. Foto: Getty Images

Minka Kelly dhe Leighton Meester

Aktorja e “Friday Night” dhe aktorja e “Gossip Girl” u shfaqën së bashku në trilerin e vitit 2011 “The Roommate”. Ngjashmëri befasuese e tyre. Foto: Getty Images

/Telegrafi/