Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka, ka bërë një deklaratë befasuese në pragë të ndeshjes, Shqipër – Zvicër, në “EURO 2016”.

Mesfushori shqiptar deklaroi sot për UEFA.com, se në grupin që ata gjenden nuk duhet nënvlerësuar Kombëtaren e Shqipërisë dhe atë të Rumanisë, transmeton ORAinfo.

“Edhe unë pajtohem me ata që thonë se Franca është favorit, por nuk duhet nënvlerësuar edhe Shqipërinë dhe Rumaninë, të cilat u kualifikuan për herë të parë”, ka thënë Xhaka.

“Interesi ynë është që ta kalomë grupin dhe të shohim më pastaj se çfarë do të ndodh dhe me kë do të luajmë”, shtoi Xhaka.