LAJMI I FUNDIT:

Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez, ka shpjeguar se kishte menduar se Lionel Messi mund të mos ribashkohej me klubin disa ditë përpara se të shpallej vendimi i tij, ndërsa për thashethemet rreth rikthimit të Neymar ka mbetur i befasuar.

Reklama

Argjentinasi njoftoi të mërkurën në mbrëmje se do të luante për Inter Miami këtë sezon dhe jo për Barcelonën, duke përmendur dëshirën për të shmangur atë që i ndodhi dy vjet më parë – kur Barcelona tërhoqi ofertën e tyre për kontratë në momentin e fundit para se ai duhej të nënshkruante.

Duke folur për Gerard Romero, menaxheri i Barcelonës, Xavi Hernandez ka shpjeguar se çfarë dinte për vendimin.

Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit
Lexo po ashtu Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

“Kam vënë re një ndryshim në ditët e fundit dhe ndoshta ai nuk i ka parë gjërat aq qartë. Dhe duhet ta respektosh, nuk do që të jetë aq shumë në qendër të vëmendjes dhe mendoj se na mungon empatia, pak në shoqëri në përgjithësi dhe duhet të vendosesh në vendin e tij. Ai më tha se nuk i ka shijuar këto dy vitet e fundit”, ka thënë fillimisht Xavi.

Xavi u pyet gjithashtu nëse ishte e drejtë që klubi, dhe ai vetë, të krijonin kaq shumë entuziazëm në mesin e tifozëve të Barcelonës rreth rikthimit të tij.

“Eksitimi është krijuar nga ai para së gjithash, pastaj unë, pastaj klubi. Ai dëshiron një jetë më të relaksuar. Ai është lojtari më i mirë ndonjëherë. Isha i bindur edhe unë, por siç thashë në konferencat për shtyp varej nga ai dhe në fund vendosi”.

Menaxheri i Barçës ka mbyllur thashethemet se Neymar Jr mund t’i bashkohet klubit këtë verë, duke deklaruar se ai të paktën nuk ishte në idetë e tyre.

Neymar i gatshëm të ulë pagën për t’iu bashkuar Barcelonës
Lexo po ashtu Neymar i gatshëm të ulë pagën për t’iu bashkuar Barcelonës

I pyetur për këtë çështje nga Gerard Romero, Xavi u trondit nga sugjerimi, pa dijeni për raportet.

“Ah… Befasi… Kjo është një befasi. Shikoni, unë e vlerësoj Neymar si person, si lojtar, si mik, ai është një lojtar i madh, por ai nuk është në planet tona”, përfundoi trajneri i Barcelonës.

Për më tepër, problemet e vazhdueshme të lëndimeve të Neymarit e bëjnë atë një lëvizje të rrezikshme në moshën 31-vjeçare dhe për një klub që ka prioritete të tjera në treg, kryesisht në pozicionin e mesfushorit, duket një goditje e largët. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

La Liga
Fenerbahce e ka nisur në mënyrën më të mirë edicionin e ri – gjashtë ndeshje, gjashtë fitore dhe golaverazh fantastik

Fenerbahce e ka nisur në mënyrën më të mirë edicionin e ri – gjashtë ndeshje, gjashtë fitore dhe golaverazh fantastik

Ligat tjera
Barcelona njofton fitime mbi 300 milionë euro për sezonin 2022/2023

Barcelona njofton fitime mbi 300 milionë euro për sezonin 2022/2023

La Liga
Kalo në kategori