LAJMI I FUNDIT:

Wijnaldum kalon legjendën Van Basten dhe barazon rekordin golashënues me Van der Vaart

Wijnaldum kalon legjendën Van Basten dhe barazon rekordin golashënues me Van der Vaart
(Foto: Instagram/gwijnaldum)

Georginio Wijnaldum shënoi dy gola në ndeshjen e ‘Euro 2020’, ndërmjet Holandës dhe Maqedonisë së Veriut.

Reklama

Në këtë mënyrë, ai e ngriti në 25 numrin e përgjithshëm të golave me kombëtaren në 78 ndeshje të zhvilluara.

Wijnaldum e ka barazuar legjendën Marco van Basten në listën e golashënuesve më të mirë të Tulipanëve.

(Foto: Instagram/gwijnaldum)

Legjenda e Ajaxit dhe Milanit kishte shënuar 24 gola në 58 ndeshje zyrtare me Holandën.

Holanda kryen detyrën ndaj Maqedonisë së Veriut
Lexo po ashtu Holanda kryen detyrën ndaj Maqedonisë së Veriut

Transferimi i ri i Paris Saint-Germain tash e ka barazuar rekordin e Rafael van der Vaart, i cili kishte realizuar 25 gola në 109 paraqitje.

Ndërkohë, ai ndodhet me tre gola prapa bashkëlojtarit, Memphis Depay, i cili po ashtu shënoi një gol ndaj Maqedonisë së Veriut. /Telegrafi/

(Foto: Instagram/gwijnaldum)

Luani dhe fitoni shpërblime këtu >

Më shumë lajme nga kampionati Euro 2020 >


Në trend Sport

Më shumë
Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Ligat tjera
Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Liga e Kampionëve
Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Ndërkombëtare
Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Ligat tjera
Eden Hazard nuk do të pensionohet nga futbolli, ka gjetur klubin e ri

Eden Hazard nuk do të pensionohet nga futbolli, ka gjetur klubin e ri

Ligat tjera
Aguero zbulon mesazhin që ia dërgoi Messit kur mësoi se bashkëkombësi i tij po kalonte te Inter Miami

Aguero zbulon mesazhin që ia dërgoi Messit kur mësoi se bashkëkombësi i tij po kalonte te Inter Miami

Ligat tjera
Kalo në kategori