LAJMI I FUNDIT:

Wengerit i humb durimi, largon nëntë lojtarë gjatë verës

Wengerit i humb durimi, largon nëntë lojtarë gjatë verës

Arsenali po përgatitet për largimin masivë të nëntë futbollistëve këtë verë.

Reklama

Sipas The Times, Topçinjtë mund të largojnë nëntë lojtarë pasi marrëveshja e re e Arsene Wenger u konfirmua.

Mesfushori anglez, Jack Wilshere, thuhet se është duke u frikësuar pasi ai mund të jetë i pari nga futbollistët që do të largohet përfundimisht.

Legjenda e Arsenalit: Largoni nga klubi Sanchezin dhe Ozilin
Lexo po ashtu Legjenda e Arsenalit: Largoni nga klubi Sanchezin dhe Ozilin

Futbollistë tjerë si mbrojtësit Carl Jenkinson, Kieran Gibbs dhe portierin Wojciech Szczesny gjithashtu do të shiten nga klubi londinez.

Raporti i mediumit anglez gjithashtu thekson se Lucas Perez, David Ospina, Mathieu Debuchy, Yaya Sanogo dhe Francis Coquelin gjithashtu mund t’i tregohet dera e largimin pasi nuk kanë bindur.

Sa i përket Wilshere, West Ham thuhet se është i interesuar, por shqetësimet për lëndimet e tij që ai ka marrë gjatë gjithë karrierës së tij janë shqetësuese. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Doja të përfundoja karrierën në Real Madrid”, Benzema në lamtumirën e tij

“Doja të përfundoja karrierën në Real Madrid”, Benzema në lamtumirën e tij

La Liga
I gjithë fjalimi emocionues i Benzemas në lamtumirën e tij nga Real Madridi

I gjithë fjalimi emocionues i Benzemas në lamtumirën e tij nga Real Madridi

La Liga
Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Premier League
Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Serie A
UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

Liga e Evropës
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Kalo në kategori