Bashkëpunimi i ri i The Weeknd me Gesaffelstein ka nxitur spekulime nëse këngëtari i ka bërë “diss” Drake.

Në këngën e fundit të tij të titulluar “Lost in Fire”, The Weeknd flet për një fëmijë të fshehur, që sipaa adhuruesve është djali i fshehtë i Drake nga lidhja e padëshiruar me një pornoyll.

“Dhe unë dua vetëm një bebe me të duhurën, sepse s’mund të jem një njeri që e fshehë atë”, është një pjesë e tekstit të kësaj kënge.

Videoklipi i këngës “Lost in Fire” u publikua më herët gjatë të shtunës, duke konfirmuar se flitet vërtet për një fëmijë të fshehur.

Drake është baba i djalit 14 muajsh të pagëzuar me emrin, Adonis. Pusha T ishte i parëi që zbuloi se Drake ka një fëmijë të jashtëm në projektin e fundit të tij.

Hakmarrja e The Weeknd mund të jetë si pasojë që Drake kishte thënë se ka fjetur me Bella Hadid, të dashurën e këngëtarit të hiteve të mëdha si “Wicked Games” dhe “Call Out My Name”.

Më parë Drake dhe The Weeknd kanë bashkëpunuar në këngë si “Crew Love”. /Telegrafi/