Manchester Unitedi fitoi me rezultat 2-1 ndaj WBA-së në Ligën Premier.

Golat për Djajtë e Kuq i shënoi Romelu Lukaku (27′) dhe Jesse Lingard (35′), ndërsa golin e vetëm për vendasit e shënoi Gareth Barry (77′).

Më i miri në këtë takim ishte Lukaku, ndërsa përveç golashënuesit tjetër, paraqitje të mirë arriti të bëjë edhe Juan Mata.

Ndërsa, për vendasit më i miri ishte Jonny Evans dhe Ahmed Hegazi.

Ndeshja e ardhshme e skuadrës së Jose Mourinhos është ndaj Leicester Cityt, kurse WBA ndaj Stoke Cityt. /Telegrafi/

Notat e lojtarëve të WBA:

Notat e lojtarëve të Man Utd: