Cheslea arriti një fitore të mundimshme në udhëtim te Watfordi në Ligën Premier.

Dy golat për Blutë i shënoi Eden Hazard (45+1′, 58′), ndërsa për vendasit Roberto Pereyra (5+3′).

Kështu Hazard ishte lojtari i ndeshjes, i cili përveç golave bëri një paraqitje fantastike.

Festa te goli i parë i Eden Hazardit (Foto: Warren Little/Getty Images/Guliver)

Ndërsa me notë të lartë u vlerësuan edhe Willian, Mateo Kovacic, Jorginho dhe David Luiz, ndërsa ai që dëshpëroi ishte Pedro.

Te Watfordi më i miri ishte golashënuesi Pepeyra, por me notë të lartë kishin edhe dy mbrojtësit anësor Kiko Femenia dhe Jose Holebas.

Ndërsa te vendasit më i miri ishte Abdoulaye Doucoure, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Watford:

Chelsea:

/Telegrafi/