LAJMI I FUNDIT:

Walker bie në pozitën e dytë, 10 mbrojtësit më të shtrenjtë (Foto)

Walker bie në pozitën e dytë, 10 mbrojtësit më të shtrenjtë (Foto)

Kyle Walker nuk është më mbrojtësi më i shtrenjtë në histori të futbolli.

Reklama

Me transferimin te Manchester City nga Monaco, Benjamin Mendy është bërë transferi më i shtrenjtë.

Algjeriani iu bashkua klubit anglez për 58 milionë euro, pas Walkar renditet John Sotnes me 53 milionë.

Pastaj është në listë është David Luiz me 44,77 milionë, ndërsa top pesëshja mbyllet nga Leonardo Bonucci.

Në pozitën e gjashtë është Shkodran Mustafi, shqiptari kaloi nga Valencia te Arsenali për 39 milionë euro, më poshtë keni top dhjetëshen. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Premier League
Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Premier League
Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori