LAJMI I FUNDIT:

Vritet një ari në Brezovicë

Vritet një ari në Brezovicë
Foto: Arkiv

Policia e Kosovës për rajonin e Ferizajt bën të ditur se sot në orët e mëngjesit e stacionit në Shtërpcë ka pranuar një informacion se në Brezovicë, rruga që shpie tek qendra e skijimit, dyshohet se persona të panjohur kanë vrarë një ari.

Reklama

Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Ferizajt, Kanun Veseli tha për Telegrafin se lidhur me rastin janë njoftuar edhe zyrtarët e Parkut Kombëtar “Sharri”.

“Sot, rreth orës 07:50 policia e stacionit në Shtërpcë ka pranuar një informacion se në Brezovicë, rruga që dërgon tek qendra e skijimit, dyshohet se persona të panjohur kanë vrarë një kafshë të egër (ari). Policia e rendit e më pas policët hetues i kanë marrë të  masat e nevojshme  kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe po e hetojnë rastin”, tha ai.

Ndërsa me vendim të prokurorit kujdestar nga Prokuroria Themelore në Ferizaj, rasti është cilësuar “Gjueti e paligjshme” . /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Snajperistët e FSK-së arrijnë rezultate të larta në garën në Turqi

Snajperistët e FSK-së arrijnë rezultate të larta në garën në Turqi

Lajme
KFOR-i duke ofruar siguri, serbët në protesta e kryetarët në punën e tyre - një ditë në Zveçan dhe Zubin Potok

KFOR-i duke ofruar siguri, serbët në protesta e kryetarët në punën e tyre - një ditë në Zveçan dhe Zubin Potok

Elfije Boletini
Osmani në takim lamtumirës me shefin e EULEX-it, e dekoron me medaljen presidenciale

Osmani në takim lamtumirës me shefin e EULEX-it, e dekoron me medaljen presidenciale

Lajme
Kurti nga Kroacia: Në veri po merremi me ekstremistë të dhunshëm që admirojnë Millosheviqin e Putinin

Kurti nga Kroacia: Në veri po merremi me ekstremistë të dhunshëm që admirojnë Millosheviqin e Putinin

Lajme
Komuniteti Shqiptaro-Amerikan i kërkon Sekretarit amerikan Antony Blinken mbështetje për Kosovën

Komuniteti Shqiptaro-Amerikan i kërkon Sekretarit amerikan Antony Blinken mbështetje për Kosovën

Lajme
Valbonë Mehmeti shpallet

Valbonë Mehmeti shpallet "shkencëtare e vitit 2022"

Lajme
Kalo në kategori