LAJMI I FUNDIT:

Vlera neto e Bradley Cooper në 2024: Sa është paga e tij për film dhe sa ka bërë deri më tani?

Vlera neto e Bradley Cooper në 2024: Sa është paga e tij për film dhe sa ka bërë deri më tani?
Bradley Cooper

Bradley Cooper, aktori, regjisori, producenti dhe regjisori i gjithanshëm amerikan, ka gdhendur një rrugë mbresëlënëse në industrinë e argëtimit, duke grumbulluar një vlerë neto prej 120 milionë dollarësh.

I njohur për rolet e tij në filmat ikonë si “The Hangover”, “Silver Linings Playbook” dhe “A Star is born” – udhëtimi i Cooper pasqyron përkushtimin dhe pasionin e tij për zanatin.

I lindur më 5 janar 1975 në Philadelphia, Pennsylvania, Bradley Charles Cooper u rrit në një familje me një nënë italiane dhe babanë nga Irlanda.


Ekspozimi i tij ndaj filmave si “The Elephant Man”; ngjalli interesin e tij për aktrim.

Pas diplomimit nga Georgetown në 1997, ku ishte pjesë e ekipit të kanotazhit dhe fliste rrjedhshëm frëngjisht, Cooper ndoqi një diplomë Master i Arteve të Bukura në aktrim.

Kariera e Cooper-it nisi me role të vogla televizive, duke përfshirë një debutim në “Sex and the City” në vitin 1999.

Të gjitha lajmet nga Bradley Cooper
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Bradley Cooper

Ai kaloi në film me komedinë “Wet Hot American Summer” në vitin 2001, duke shënuar fillimin e një rrugëtimi të suksesshëm.

Në vitin 2018, Cooper mori përsipër sfidën e regjisë së “A Star Is Born”. Portretizimi i tij i Jackson Maine së bashku me Lady Gaga fitoi vlerësime, duke i dhënë Cooper një çmim të Bordit Kombëtar të Rishikimit për ‘regjisorin më të mirë’ dhe nominimet për çmimin “Oscar”.

Me një vlerë neto prej 120 milionë dollarësh, suksesi financiar i Cooper përputhet me arritjet e tij në Hollywood.

Vendimet e tij strategjike, të tilla si heqja dorë nga paga paraprake për “A Star Is Born” në këmbim të një përqindjeje fitimi, kontribuoi ndjeshëm në pasurinë e tij.

Sipërmarrjet e pasurive të paluajtshme të Cooper-it shfaqin më tej mprehtësinë e tij financiare. Nga një shtëpi në Venecia, Kaliforni, e blerë për 1,199 milionë dollarë në 2004, e shitur për 3,13 milionë dollarë në 2023, në një shtëpi prej 13,5 milionë dollarësh në qytetin e New Yorkut, portofoli i pronave të tij pasqyron investimet e zgjuara dhe një shije për luksin.

Sa është paguar Bradley Cooper për “A Star Is Born”?

Mes karrierës së shkëlqyer të Bradley Cooper, “A Star Is Born”, bie në sy. Si yll dhe regjisor, vendimi i Cooper-it për të hequr dorë nga paga paraprake në favor të një përqindje të fitimeve prej 150 milionë dollarësh të filmit doli fitimprurëse. Kjo lëvizje strategjike, e kombinuar me fitimet e mundshme nga suksesi i kolonës zanore, kontribuoi ndjeshëm në vlerën e përgjithshme neto të Cooper.

Udhëtimi i Bradley Cooper nga një edukim në Filadelfia në yllin e Hollywoodit pasqyron jo vetëm aftësinë e tij në aktrim, por edhe aftësinë e tij të biznesit dhe përkushtimin për përsosmërinë artistike.

Ndërsa ai vazhdon të bëjë bujë në industri, audienca i pret me padurim projektet e tij të ardhshme, duke përfshirë filmin biografik të Netflix “Maestro” dhe vazhdimin e “Joker: Folie a Deux”. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë

"Ju djema jeni nga Kosova?", momenti kur Bebe Rexha befasohet nga të rinjtë shqiptarë që i dhuruan tapetin e veçantë

Magazina
Dukagjin Lipa: Nuk fitojmë nga Sunny Hill Festival

Dukagjin Lipa: Nuk fitojmë nga Sunny Hill Festival

Magazina
Modelja shqiptare, Kleofina Pnishi fejohet me yllin e Interit, Pavard

Modelja shqiptare, Kleofina Pnishi fejohet me yllin e Interit, Pavard

Magazina
Kleofina Pnishi - kush është bukuroshja nga Kosova që ia rrëmbeu zemrën dhe u fejua me yllin e Interit?

Kleofina Pnishi - kush është bukuroshja nga Kosova që ia rrëmbeu zemrën dhe u fejua me yllin e Interit?

Magazina
Ekskluzive/ Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë: Jam shumë e emocionuar dhe kam disa surpriza për ju - me prindërit do ta vizitoj edhe Dibrën

Ekskluzive/ Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë: Jam shumë e emocionuar dhe kam disa surpriza për ju - me prindërit do ta vizitoj edhe Dibrën

Butrint Avdyli
E ka fituar Big Brother për shkak të lidhjeve familjare që ka me Sarën dhe Lorin, reagon Egla Ceno

E ka fituar Big Brother për shkak të lidhjeve familjare që ka me Sarën dhe Lorin, reagon Egla Ceno

Magazina
Kalo në kategori