Kylian Mbappe është lidhur me një lëvizje në Real Madrid për vite me radhë dhe Vinicius Junior beson se francezi përfundimisht do të bashkohet me klubin spanjoll.

18-vjeçari ka folur rreth sulmuesit të Paris Saint-Germain dhe ishte plot me lëvdata për të, duke thënë se e sheh të ardhmen e tij te Mbretërit.

“E ardhmja e Mbappes është në Real Madrid”, ka thënë fillimisht Vinicius në një intervistë me Telefoot.

Formacioni më i shtrenjtë në botë nga CIES nuk e përfshinë për herë të parë Messin e Ronaldon Formacioni më i shtrenjtë në botë nga CIES nuk e përfshinë për herë të parë Messin e Ronaldon

“Mendoj se ai do të vijë shumë shpejt”.

Kylian Mbappe (Foto: Matthias Hangst/Getty Images/Guliver)

“E di se të gjithë tifozët e Real Madridit po ëndërrojnë për Mbappe”.

“Jo vetëm ata të Real Madridit, por fansat e ekipeve në të gjithë botën”.

Reali ka vendos që vitin e ardhshëm ta transferojë Mbappen Reali ka vendos që vitin e ardhshëm ta transferojë Mbappen

“E admiroj shumë, pasi ai ka fituar shumë tituj”.

“Nëse ai vërtet vjen në Real Madrid, atëherë do të jetë me të vërtetë i mirë”, përfundoi braziliani. /Telegrafi/