Basketbollistët amerikan, Seth dhe Stephen Curry do të jenë vëllezërit e parë që do të luajnë ndaj njëri-tjetrit në një finale konferencash.

Në ligën më të fortë në botë në basketboll, NBA, është arritur të arritje e madhe.

Të gjitha lajmet rreth NBA Të gjitha lajmet rreth NBA

Vëllezërit Seth dhe Stephen Curry do të jenë vëllezërit e parë që do të luajnë ndaj njëri-tjetrit në një finale konferencash.

Seth dhe Stephen Curry

Këtë arritje ata e bënë me skuadrat e tyre, Portland Trail Blaizairs, respektivisht Golden State Warriors.

Kështu, Seth dhe Stephan Curry do të luajnë në finalen e madhe të konferencës perëndimore si dy vëllezërit e parë në histori.

Vëllezërit Curry gjatë një dueli

Për të arritur në finale, Seth me Portland mposhtën Denver Nuggetts, ndërsa Steph me Warriors triumfoi ndaj Houston Rockets.

Finalja e parë e konferencës perëndimore do të zhvillohet më 15 maj, ndërsa takimet e radhas çdo dy ditë. /Telegrafi/