Vëllaznimi shijon fitoren e parë në sezonin pranveror

Vëllaznimi ka shënuar fitore në kuadër të 22 të Vala Superligës së Kosovës në futboll.

Gjakovarët triumfuan para shikuesve të vetë kundër skuadrës së Flamurtarit me rezultat 2-0, e cila ishte e para në sezonën pranverore.

Vendasit në 45 minutshin e parë ishin më kërkues dhe arritën të kalonin të parët në epërsi në derbin kuqezi.

Fillimisht, Vëllaznimi lëshon mundësi shumë të mirë që të kalojë në avantazh në minutën e 35 të takimit. Chibuze futet në zonë, mirëpo dështon para portierit Besnik Shehu.

Por, kuqezinjtë kalojnë në avantazh me golin e realizuar nga Jeton Dushi, i cili realizon tre minuta para përfundimit të pjesës së parë.

Autori i golit për vendasit kishte edhe një rast në të 60 minutë, por fati i mungoi pasi që goditi shtyllën e mysafirëve.

Besnik Krasniqi arriti të realizonte golin e dytë për vendasit dhjetë minuta para përfundimit të takimit mes ekipeve të renditura poshtë tabelës.

Deri në fund të ndeshjes më nuk pati gola dhe kështu, vendasit arritën të rrëmbejnë tre pikët e reja në saje të rezultatit 2-0.

Pas kësaj, Vëllaznimi mbetet në pozitën e nëntë të renditjes tabelore me 30 pikë ndërsa Flamurtari gjendet një vend më poshtë me 14 pikë. /Telegrafi/

Kush është Slavko Vincic, gjyqtari i finales së Ligës së Kampionëve që dikur ishte arrestuar në një operacion kundër drogës dhe prostitucionit

Real Madridi merr një lajm të madh – top ylli arrin në minutën e fundit për finalen ndaj Dortmundit

Zbulohet paga marramendëse e Vincent Kompany pasi mori drejtimin e Bayernit

Pep Guardiola synon ta thyejë rregullin e “artë” të transferimeve – shkak bëhet një ish-lojtar i tij

Ancelottit nuk i intereson a është finale apo ndeshje e thjeshtë – Real Madridi publikon formacionin zyrtar dy orë para përballjes

Palestër, kinema dhe shtatë dhoma gjumi: Kylian Mbappe ka blerë një pallat nga ish-sulmuesi i Real Madridit për 11 milionë euro