Milani ka fituar 2-1 ndaj Hellas Veronës në kuadër të javës së dhjetë në Serie A.

Reklama

Golat për Rossonerët i shënuan Miguel Veloso (auto-gol) dhe Sanro Tonali, ndërsa për mysafirët realizoi Koray Gunter.

Milani ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.99, ndërsa Verona u vlerësua me 6.74.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë ndeshje ishte Ante Rebic, që mori notën 7.9.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj përballje doli të ishte Martin Hongla, që u vlerësua me 6.1.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

/Telegrafi/