Vedat Muriqi ngulit topin në portën e Valenicas, goli i 14-të sezonal në La Liga

Mallorca po luan ndaj Valencias në shtëpi në kuadër të javës së 36-të të La Ligas.

Pas pjesës së parë pa gola, në fillimin e pjesës së dytë është shënuar goli i parë në ndeshje.

Kang-In Lee ka harkuar në zonë, ku më së miri u gjend Vedat Muriqi i cili me një goditje të fortë më kokë shënoi për 1-0.

Ky është goli i 14-të sezonal i Vedat Muriqit në kampionatin elitar spanjoll.

Muriqi është treguar lojtar vendimtar për Mallorcan këtë sezon, që mban mesin e renditjes./Telegrafi/

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë

Juventusi mëson çmimin që duhet të paguajë për transferimin e Edon Zhegrovës

Leicester City fiton rikthimin në Ligën Premier pa e zhvilluar ndeshjen

Mjafton goli i Guler, Real Madridi arkëton tri pikë në udhëtim tek Real Sociedadi

Mësohet shuma e parave që Ten Hag do të ketë në dispozicion për blerje gjatë verës