LAJMI I FUNDIT:

Vdes kirurgu i njohur i QKUK-së, Halil Tanaj – dyshohet se pati kontakt me rrymën

Vdes kirurgu i njohur i QKUK-së, Halil Tanaj – dyshohet se pati kontakt me rrymën

Halil Tanaj, kirurg i njohur abdominal i Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, ka ndërruar jetë këtë të diel.

Këtë e ka bërë të ditur ish-profesori universitar i lëndës Kirugji, Enver Fekaj, përmes një shkrimi në Facebook.

Ai ka thënë se është humbje e madhe për shëndetësinë e Kosovës.

“Një lajm tronditës, shokues e tepër i trashtë, vdekja tragjike e kolegut tonë dr. Halil Tanaj! Një humbje e madhe për Kosovën. Një humbje shumë e madhe për shëndetësinë e Kosovës. Një humbje e përmasave të jashtëzakonshme për Kliniken e Kirurgjisë Abdominale”, u shpreh Fekaj.

Fekaj më tej ka ngushëlluar familjen Tanaj për humbjen tragjike të dr.Halilit.

“Ngushëllime familjes Tanaj, shokëve, miqve dhe kolegeve! Zoti e mëshiroftë në Parajsë”, shkroi Fekaj.

Ndërkaq, raportohet se Tanaj ka vdekur pas kontaktit me energjinë elektrike në banesën e tij në Prishtinë.

Tanaj për vite kishte punuar si specialist abdominal në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, ndërsa punonte edhe në klinikën e tij private./Telegrafi/