LAJMI I FUNDIT:

Vazhdon forma fantastike e Utah, Lakers nuk po e rimarrin veten

Vazhdon forma fantastike e Utah, Lakers nuk po e rimarrin veten
(Foto: Instagram/lakers)

Moment jo i mirë për kampionët në fuqi të NBA. Los Angeles Lakers pësuan humbjen e tretë rresht dhe të katrën në pesë ndeshjet e fundit teksa u mposhtën pas kohës shtesë nga Washington Wizards me rezultatin 124-127 brenda në Staples Center.

Reklama

Një humbje që djeg kjo pasi i zbriti Lakersat në vendin e tretë në Konferencën e Perëndimit pas Utah Jazz dhe kushërinjve të Los Angeles Clippers.

Vijon momenti i artë ndërkohë për skuadrën kryeqytetase me Wizards që morën fitoren e pestë radhazi. Diferencën në sfidën e Staples Center e bëri dyshja Bradley Beal-Rusell Westbrook. I pari koleksionoi në total 33 pikë, shtatë kërcime dhe gjashtë asistime, ndërkohë që Westbrook iu afrua shumë triple-double me 32 pikë 14 rikuperime poshtë tabelës dhe nëntë pasime decisive.

View this post on Instagram

A post shared by Los Angeles Lakers (@lakers)

LeBron James nuk mundi të evitonte i vetëm humbjen e La Lakers edhe pse arriti të koleksiononte 29 pikë, nëntë kërcime dhe dhe 13 asistime, me kalifornianët që ndjenë mungesën e dy yjeve të tjerë të skuadrës Antony Davis dhe gjermanit Denis Schroder.

Nuk njeh limite në këtë sezon Utah Jazz që mori fitoren e 21-të në 23 ndeshjet e fundit, pasi mposhti lehtësisht në Salt Lake City me rezultatin 132-110 Charlotte Hornets.

Tre çerekët e parë ishin thuajse të baraspeshuar ndërkohë që diferencën Utah e bëri në çerekun e fundit në të cilën shënoi 21 pikë më shumë se Charlotte duke regjistruar fitoren e 25-të në 31 takime, ecuri kjo që e mban në krye të Konferencës së Perëndimit.

Mitchell me 23 pikë ishte më i miri mbi parket për Utah. U rikthye menjëherë te fitorja edhe Dallas Mavericks që mposhti Memphis Grizzlies në American Airlines Center me rezultatin 102-92. Hardaway dhe Luka Doncic me 50 pikë që koleksionuan të dy së bashku udhëhoqën Mavericks drejt suksesit të pestë në gjashtë ndeshjet e fundit.

Vijon rënia e lirë për Houston Rockets që pësoi humbjen e tetë rresht pasi u mposht edhe nga Chicago Bulls brenda në Toyota Center në Texas me rezultatin e thellë 100-120. White dhe Zac LaVine me 24 dhe 21 për kokë ishin dy më të mirët mbi parket për Bullsat.

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

Premier League
Kalo në kategori