Vazhdon forma e dobët e Liverpoolit (Video)

Liverpooli ka vazhduar me rezultate jo të mira në Ligën Premier.

Reds kanë humbur me rezultat 2-0 ndaj Hull Cityt, edhe pse kishin raste për të shënuar gjatë gjithë takimit.

Goli i parë në takim erdhi në minutën e 45-të nga Alfred N’Diayne dhe me rezultatin 1-0 skuadrat shkuan në pushim.

Mysafirët sulmuan në vazhdim, por nuk arritën të jenë konkret dhe në minutën e 84 shpresave për barazim i dha fund Omar Baye Niasse duke shënuar për 2-0.

Në pesë takimet e fundit skuadra e drejtuar nga Jurgen Klopp ka dy tri barazime dhe dy humbje.

As rikthimi i Manes nuk i ndihmoi Liverpoolit

Aktualisht Liverpooli renditet në vendin e katërtë me 46 pikë, aq sa Manchester City me një ndeshje më pak në pozitën e pestë. Ndërsa Hull City ngritët në pozitën e 18-të me 20 pikë.

Ndeshja e ardhshme e Reds është ndaj Tottenhamit, kurse Hulli do të jetë mysafirë i Arsenalit. /Telegrafi/

Nuk pajtohet me Ancelottin, mbrojtësi i Real Madridit ka gjetur destinacionin e ri

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

Chelsea kontakton trajnerin i cili ka bërë ‘revolucion’ në futboll me sistemin 2-7-2

Nuk dështuan vetëm me Harry Kane, Ten Hag tregon mesfushorin perfekt që do të bashkëpunonte me Casemiron

Arsyeja pse Borussia Dortmund njihet si 'BVB' edhe pse nuk ka të bëjë me emrin e klubit