Mesfushori i Ajaxit, Donny van de Beek, e ka refuzuar mundësinë për t’iu bashkuar Tottenham Hotspurin dhe është në pritje të një oferte nga Real Madridi – bënë të ditur De Telegraaf.

E përditshmja holandeze raporton se mesfushorit nuk i ka pëlqyer shumë ideja që të punojë nën urdhrat e Jose Mourinhos, prandaj e ka hedhur poshtë shansin për të luajtur në Ligën Premier nga janari.

Real Madridi ka bërë gati ofertën për Van de Beek Real Madridi ka bërë gati ofertën për Van de Beek

Nga ana tjetër, ai shpreson që Reali ta ringjallë interesimin për shërbimet e tij, ku do të dëshironte të luajë nga sezoni i ardhshëm.

Donny van de Beek (Foto: Manuel Queimadelos Alonso/Getty Images/Guliver)

Van de Beek nuk dëshiron të largohet nga Ajaxi në afatin dimëror, porse është duke menduar të ndryshojë ambient nga sezoni 2020/2021.

Në këtë mënyrë, 22-vjeçari do t’i ndiqte hapat e yjeve, si Frenkie de Jong e Matthijs de Ligt, të cilët u larguan drejt Barcelonës, respektivisht Juventusit.

Los Blancos janë duke e monitoruar mesfushorin qe një kohë të gjatë, ndërsa Ajaxi e vlerëson rreth 55 milionë euro. /Telegrafi/