Valon Berisha ndihet i gatshëm për të luajtur me Përfaqësuesen e Kosovës pas një kohe të gjatë shkaku i lëndimit.

Kosova do t’i zhvillojë dy ndeshje kualifikuese për Euro 2020 gjatë këtij muaji.

Fillimisht, Dardanët e presin Çekinë më 7 shtator, ndërsa udhëtojnë te Anglia më 10 dhjetor.

Valon Berisha: Anglia dhe Çekia janë favoritë, por do të japim maksimumin Valon Berisha: Anglia dhe Çekia janë favoritë, por do të japim maksimumin

Trajneri Bernard Challandes ka kokë-dhimbje shkaku i mungesave të shumta, por mund të jetë i lumtur me rikthimin e Valon Berishës.

Berisha është kthyer pas një kohe të gjatë dhe për këtë ka thënë se është i lumtur dhe se nuk ka ndjenjë më të mirë sesa ta përfaqësosh Kosovën.

Kosovë - Çeki, UEFA cakton gjyqtarët që do ta ndajnë drejtësinë Kosovë - Çeki, UEFA cakton gjyqtarët që do ta ndajnë drejtësinë

“Forca Kosova, jam i lumtur që jam kthyer në Kombëtare pas një kohe të gjatë”.

“S’ka ndjenjë më të mirë se me përfaqësua vendin tënd”, ka shkruar Berisha në profilin e tij në Instagram. /Telegrafi/