LAJMI I FUNDIT:

Valencia e blen Kondogbian për ta shitur te PSG

Valencia e blen Kondogbian për ta shitur te PSG
Festa e Kondogbias pas golit të shënuar ndaj Realit

Pasi kishte një përvojë të hidhur te Interi, mesfushori francez, Geoffrey Kondogbia, po i çmend të gjithë me paraqitjet e tij te Valencia.

Reklama

Kur luante me Sevilla ra në sy të të gjitha klubeve dhe këtë po e bën përsëri.

Paraqitjet e tij e kanë bindur Valencian që të paguajë 25 milionë euro për ta shkëputur përfundimisht nga Interi.

Por Valencia nuk do ta mbajë në klub, pasi ka një ide tjetër.

Presidenti i skuadrës spanjolle, Peter Lin, shpreson ta përdorë kartonin e Kongdobias për ta ndërruar me sulmuesin Goncalo Guedes, që gjithashtu luan si huazimi te Valencia.

PSG e vlerëson portugezin 30 milionë euro.

Por nëse Valencia është e gatshme që t’ia ofrojë PSG-së, Geoffrey Kondogbian, atëherë francezët janë të gatshëm ta ndërrojnë kokë për kokë. /Telegrafi/