Ish-drejtori i Real Madridit, Jorge Valdano, dëshiron ta shohë më shumë duke luftuar Iscon.

Isco startoi ndeshjen e kaluar në Copa del Rey nga stoli, duke nxitur edhe më shumë dyshime për të ardhmen e tij në Madrid.

Valdano ka kërkuar nga lojtari që të mos viktimizohet dhe të luajë më fuqishëm.

“Diçka duket se po ndodh dhe kjo është shumë e rëndësishme”.

Isco

“Më mungon rebelimi i vogël i Iscos, ai duhet ta di se gjërat fitohen dhe humben në fushë”.

“Ai preferon që ta shfaqë veten si viktimë e jo si lojtar që është i përfshirë në lojë”, deklaroi Valdano.

Çmimi i Iscos për skuadrat e interesuara është 80 milionë euro. /Telegrafi/