Sasha Obama ka një të dashur të ri.

Vajza 20-vjeçare e ish-presidentit të ShBA-së Barack Obama është në lidhje me djalin 24-vjeçar të aktorit të “Ray”, Clifton Powell, raportoi të mërkurën (20 prill) Daily Mail.

Sasha dhe Clifton Powell Jr., një ish-basketbollist i kolegjit që tani punon si drejtore komerciale, thuhet se filluan të takoheshin pasi ajo u transferua në Los Angeles për të studiuar në Universitetin e Kalifornisë Jugore.

Sasha u transferua në USC vjeshtën e kaluar nga Universiteti i Michigan, ku kishte qenë studente për dy vjet.

Daily Mail publikoi fotografi të Sasha dhe të dashurit të saj të përfolur, ku ata shihen shumë të dashuruar teksa bënin një shëtitje së bashku në fillim të kësaj jave.

Reklama

Ajo ishte e veshur rastësisht me një mini-fund të thjeshtë një bluzë të bardhë dhe sipër një me ngjyrë vjollce, ndërsa Powell Jr. kishte veshur xhinse, një bluzë dhe një kapele bejsbolli.

Reklama

Powell Jr., i cili thuhet se quhet Cliff dhe CP3, u rrit në komunitetin e famshëm të Kalifornisë në Ladera Heights dhe ndoqi shkollën e mesme të krishterë të fshatit në Luginën e San Fernando. Shkollimi vjetor i shkollës private është 28,340 dollarë (26 mijë euro).

Pas mbarimit të shkollës së mesme, Powell Jr. iu dha një bursë katërvjeçare për basketboll në Universitetin e Kalifornisë, por ai u transferua më pak se një vit më vonë për t’u fokusuar në pasionin e tij për filmin.

Reklama

Ai tani punon si “shkrimtar/regjisor”, sipas biografisë së faqes së tij të internetit dhe ka krijuar përmbajtje për kompani të mëdha duke përfshirë Nike dhe Peloton.

Ndërsa babai i tij kishte një karrierë në Hollywood, nëna e tij, Kimberly Powell, thuhet se drejton disa biznese, duke përfshirë një kompani të dizajnit të brendshëm të quajtur “whateverUneed Designs” dhe një kompani hotelierike të quajtur “Chef Kim”.

Reklama

Motra 29-vjeçare e Powell Jr., May Powell, është gjithashtu një sipërmarrëse dhe drejton biznesin e saj të bukurisë të quajtur “Suga Honey Glam Incorporated”.

Raportet për romancën e re të Sashës vijnë vetëm disa ditë pasi nëna e saj, Michelle Obama, konfirmoi se vajza e saj e dytë ka një të dashur.

Reklama

“Ato i donin vëllezërit Jonas. Tani ata po sjellin burra të rritur në shtëpi”, tha ish-zonja e parë, 58 vjeç, në “The Ellen DeGeneres Show” të martën për vajzat e saj, Sasha dhe23-vjeçaren Malia Obama.

“Më parë ishin thjesht grupe pop. Tani ato kanë të dashur dhe jetë reale”, u shpreh Michelle gjatë intervistës.

Vajzat e Barack Obamës fotografohen në Hollywood - njëra duke pirë cigare, tjetra e mbuluar me shami dhe e veshur çuditshëm Vajzat e Barack Obamës fotografohen në Hollywood - njëra duke pirë cigare, tjetra e mbuluar me shami dhe e veshur çuditshëm

Malia është në lidhje me Rory Farquharson, që kur u takuan në Harvard në vitin 2017. /Telegrafi/

Reklama