Këngëtari i njohur i muzikës RnB, Usher është përfshirë muajin e kaluar në një skandal të madh.

E gjithë kjo pasi këngëtari amerikan po akuzohet se e ka infektuar ish-bashkëshorten me herpes, shkruan TMZ, transmeton Telegrafi.

Së fundmi në Gjykatë janë paraqitur fakte dhe dëshmi të reja.

Usher infekton të dashurën me sëmundjen seksualisht të transmetueshme Usher infekton të dashurën me sëmundjen seksualisht të transmetueshme

Burimi që pretendon të jetë nga hoteli “Days Inn” në Atlantikë ku edhe ndodhi ngjarja atë natë, shprehet se ka parë një yll atë natë në hollin e hotelit.

Usher ka mohuar të ketë marrëdhënie seksuale me Quantasia Sharpton në nëntor 2014.

Ndërkohë që Sharpton pretendon se ai erdhi në hotel pasi mori pjesë në një shfaqje atë natë, ndërsa e akuzon se e ka infektuar me herpes.

“Këngëtari Usher është parë në hotel ku dyshohet se kishte marrëdhënie seksuale me një nënë që e padit atë për ekspozimin e saj ndaj herpesit, një grua që pretendon të jetë një ish-punonjëse”, ka thënë burimi i TMZ.

Ai më tej tregon se e pa Usherin në hollin e “Days Inn” në Nju Xhersi, pak orë pasi kishte dhënë një koncert atje.

Gjykata do të jap detaje të hollësishme lidhur me vazhdimësinë e kësaj padie, ndërsa shuma e kërkuar nga e paditura është agro një milioni dollarë. /Telegrafi/