LAJMI I FUNDIT:

Uruguai publikon listën e plotë, ftohen yjet nga skuadra të mëdha

Uruguai publikon listën e plotë, ftohen yjet nga skuadra të mëdha
FORTALEZA, BRAZIL - JUNE 13: Edinson Cavani (2L) Luis Suarez (C) and Cristhian Stuani (R) during the Uruguay Training session at Castelao on June 13, 2014 in Fortaleza, Brazil. (Photo by Michael Steele/Getty Images)

Uruguai ka publikuar listën prej 23 lojtarëve që do të marrin pjesë në Kampionatin Botëror.

Reklama

‘La Celeste’ janë në gupin A me Egjiptin, Arabinë Saudite dhe Rusinë që është vendase.

Trajneri Oscar Washington Tabarez ka ftuar disa herë nga emrat më të njohur të futbollit botëror.

Luis Suarez dhe Edinson Cavani do ta udhëheqin sulmin, ndërsa nga Serie A vijnë emra si Lucas Torreira, Rodrigo Bentancur, Martin Caceres Matias Vecino dhe Diego Laxalt.

Diego Godin dhe Jose Maria Gimenez vijnë  nga Atletico Madridi dhe me gjasë do ta formojnë dyshen e mbrojtjes.

Uruguai njihet si skuadër kompakte dhe nuk ka ndryshuar shumë ndër vite dhe mund të bëjë befasi të këndshme në Kampionatin Botëror.

Ndeshjen e parë ata e zhvillojnë me 15 qershor ndaj Egjiptit. /Telegrafi/  


 Skuadra e Uruguait

Fernando Muslera, Martin Silva, Martin Campana; Diego Godin, Sebastian Coates, Jose Maria Gimenez, Maxi Pereira, Gaston Silva, Martin Caceres, Guillermo Varela, Nahitan Nandez, Lucas Torreira, Matias Vecino, Rodrigo Bentancur, Carlos Sanchez, Cristian Rodriguez, Diego Laxalt, Giorgian De Arrascaeta, Jonathan Urretaviscaya, Maximiliano Gomez, Cristhian Stuani, Edinson Cavani, Luis Suarez.


Në trend Sport

Më shumë
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

La Liga
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Kalo në kategori