LAJMI I FUNDIT:

Unitedi kryen detyrën ndaj Nottinghamit, merr pikët e plota

Unitedi kryen detyrën ndaj Nottinghamit, merr pikët e plota
(Foto: Twitter/Manchester United)

Tri pikë të reja për Manchester Unitedin pas fitores ndaj Nottingham Forestit (3-0) në Old Trafford në ndeshjen e xhiros së 17-të në Ligën Premier.

Reklama

Djajtë e Kuq shënuan dy gola të njëpasnjëshëm në fraksionin e parë të lojës për ta siguruar triumfit që në 45 minutat e para.

Christian Eriksen dhuroi një harkim të ulët nga këndi drejt Marcus Rashfordit, i cili e dërgoi topin në portë (19’).

(Foto: Twitter/Manchester United)

Tri minuta më pas (22’), Rashford – kësaj radhe në rolin e asistuesit – pasoi te Anthony Martial, i cili e dyfishoi epërsinë.

Skuadra mysafire ia doli ta fuste topin në rrjetë në fund të pjesës së parë përmes Willy Boly, mirëpo pas konsultimit të VAR-it, goli u anulua për pozitë jashtë loje.

(Foto: Twitter/Manchester United)

Vendasit vazhduan të ishin të rrezikshëm edhe në pjesën e dytë, megjithatë më shumë ishin të interesuar që ta menaxhonin ruajtjen e rezultatin, porse arritën ta shënonin edhe një gol deri në fund.

Fred u inkuadrua në lojë në minutën e 77-të (në vend të Christian Eriksen) dhe pas dhjetë minutash lojë u regjistrua në listën e golashënuesve (87’). Asistues ishte Casemiro që dhuroi një pasim preciz në zonë.

(Foto: Twitter/Manchester United/Getty)

Manchester Unitedi qëndron në pozitën e pestë në tabelë, por pas kësaj fitore e ka ngushtuar diferencën në një pikë me Tottenham Hotspur që mban vendin e katërt.

Nottingham Foresti mbetet në zonën e rrezikut për të rënë nga elita, megjithëse dallimi në pikë me ekipi që ndodhen në vendet jashtë rrezikut është i vogël. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Ndërkombëtare
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Ndërkombëtare
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Kalo në kategori