Manchester Unitedi është klubi i fundit që ka shfaqur interesim për sulmuesin e Evertonit, Richarlison.

Ylli brazilian ka treguar nivel të lartë duke shënuar shumë gola dhe asistime me Evertonit këtë sezon, duke bërë për vete shumë klube të mëdha evropiane.

Sipas mediumit britanik The Telegraph, Unitedi është gati t’i bëjë ofertë Evertonit këtë verë për Richarlisonin.

Richarlison shënon ndaj Unitedit njërin nga golat më të mirë këtë sezon në Ligën Premier Richarlison shënon ndaj Unitedit njërin nga golat më të mirë këtë sezon në Ligën Premier

Menaxheri i Djajve të Kuq, Ole Gunnar Solskjaer e pëlqen shumë sulmuesin brazilian për faktin se ai mund të luajë në pozicione të ndryshme të sulmit.

Richarlison shënoi një supergol ndaj Unitedit para disa ditësh (Foto: Alex Livesey/Getty Images/Guliver)

Richarlison ka shënuar 14 gola deri më tani këtë sezon në 36 ndeshje me Evertonin në të gjitha garat.

Për 21-vjeçarin edhe Milani dhe Barcelona janë gjithashtu të interesuar, por problemi qëndron se Evertoni e vlerëson 80 milionë funte apo rreth 90 milionë euro lojtarin. /Telegrafi/