Grupi i tifozëve ultras të Paris Saint-Germain kanë kërkuar që presidenti i klubit, Nasser Al-Khelaifi, të largohet pas eliminimit të tyre nga Liga e Kampionëve nga Real Madridi.

PSG kishte një avantazh prej dy golësh me 30 minuta të mbetura nga ndeshja e dytë kundër Real Madridit, përpara se një het-trik i Karim Benzemas të mahnit liderët e Ligue 1 për t’i larguar ata nga gara elitare evropiane.

Në një njoftim për shtyp, anëtarët e Collectif Ultras Paris njoftuan se do të shfaqin pakënaqësinë e tyre sot (e diel) në Parc des Princes në ndeshjen e skuadrës në Ligue 1 kundër Bordeaux.

Al-Khelaifi dhe Leonardo ia mbyllën derën gjyqtarit të ndeshjes, UEFA hap hetim për dyshen Al-Khelaifi dhe Leonardo ia mbyllën derën gjyqtarit të ndeshjes, UEFA hap hetim për dyshen

Tifozët ultras të PSG kanë kërkuar largimin e presidentit të tyre, Nasser Al-Khelaifi.

“Lusim të gjithë dashamirët e klubit që të bashkohen në veprimet tona pa dhunë”.

“Ne nuk kemi një kujtesë të shkurtër. Ne e dimë se çfarë i detyrohet kthimit tonë presidenti Nasser Al-Khelaifi, por është e qartë se ai nuk është njeriu për këtë detyrë”.

Vendime të mëdha në PSG: Kush qëndron dhe kush largohet? Vendime të mëdha në PSG: Kush qëndron dhe kush largohet?

“Situata aktuale e klubit kërkon riorganizim të plotë në të gjitha nivelet në vijim dhe praninë e përditshme të presidentit të tij”, thuhet në deklaratë.

Pritja e PSG-së për një titull të Ligës së Kampionëve vazhdon, pasi ata tani fokusohen në fitimin e Ligue 1 për herë të 10-të. /Telegrafi/