LAJMI I FUNDIT:

Ukrainasit vrasin me dron ushtarët rusë – publikohen pamjet e tmerrshme pas sulmit

Ukrainasit vrasin me dron ushtarët rusë – publikohen pamjet e tmerrshme pas sulmit

Ukrainasit po vazhdojnë me sukses të përballen me forcat ushtarake ruse.

Dy ushtarë rusë u eliminuan pranë Belgorodit nga një sulm me dron, një tjetër u plagos.


“Sapo i mora djemtë, po ktheheshim nga vija e parë, na sulmoi një dron”, thotë një i mbijetuar.

Zbulohet se çfarë përfshin paketa e re ushtarake e Gjermanisë për Ukrainën
Lexo po ashtu Zbulohet se çfarë përfshin paketa e re ushtarake e Gjermanisë për Ukrainën

Sulmi në fshatin Pochaevo ndodhi në mbrëmjen e 26 shkurtit. Guvernatori tha se tre civilë u vranë dhe katër të tjerë u plagosën.

Ai saktësoi se të sulmuarit ishin “punëtorë ndërtimi”. Mirëpo në videon nga vendi i ngjarjes shihet se i plagosuri është i veshur me uniforma ushtarake.

Ndryshe, Rusia ka nisur pushtimin e shtetit ukrainas më 24 shkurt të vitit 2022 duke shkaktuar mijëra viktima dhe dëme të shumta materiale. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Shkaku i konfliktit Izrael-Iran, mediat botërore rikujtojnë parashikimet e Baba Vangës

Shkaku i konfliktit Izrael-Iran, mediat botërore rikujtojnë parashikimet e Baba Vangës

Botë
Një helikopter i vogël robotik dërgoi mesazhin e fundit nga Marsi

Një helikopter i vogël robotik dërgoi mesazhin e fundit nga Marsi

Botë
Rezultatet paraprake për parlament në Kroaci - Plenkoviq me aleatë kryeson para Milanoviqit

Rezultatet paraprake për parlament në Kroaci - Plenkoviq me aleatë kryeson para Milanoviqit

Kroacia
Braziliania dërgoi një burrë të vdekur në bankë për të marrë kredi - si u kap në momentin e fundit prej punonjësve

Braziliania dërgoi një burrë të vdekur në bankë për të marrë kredi - si u kap në momentin e fundit prej punonjësve

Amerika
Frymëzim për filma horror - një i moshuar thirri policinë në mes të natës, kërkoi që ta nxirrnin nga morgu në Holandë

Frymëzim për filma horror - një i moshuar thirri policinë në mes të natës, kërkoi që ta nxirrnin nga morgu në Holandë

Evropa

"Pse? Sepse nuk kishte raketa më": Zelensky shpjegon pse Ukraina nuk mundi të ndalonte sulmin rus që shkatërroi një termocentral të madh

Botë
Kalo në kategori