UFC është shumë afër që ta finalizojë një përballje në mes të Derrick Lewis dhe Ilir Latifit në divizionin e peshave të rënda.

Kontrata ende nuk është nënshkruar, por thuhet se që të dy boksierët janë pajtuar që të përballen mes vete.

UFC ende nuk e ka konfirmuar se në cilin stadium do të zhvillohet përballja e 8 shkurtit, por që besohet se do të jetë në Houston.

Ilir Latifi flet pas humbjes: Luftë e vështirë ndaj një kundërshtari të fortë, por do të kthehem Ilir Latifi flet pas humbjes: Luftë e vështirë ndaj një kundërshtari të fortë, por do të kthehem

Lewis që ka 22 fitore dhe shtatë humbje është nga Houston, derisa në nëntor fitoi me një vendim unanim të jurisë ndaj Blagoy Ivanov.

Para kësaj fitoreje, 34-vjeçari ishte disa probleme me lëndim në gju. Lewis kishte mbetur i lënduar që nga përballja me Daniel Cornier në vitin 2018.

Reklama

Latifi në anën tjetër ka 14 fitore dhe shtatë humbje derisa po planifikon të futet në kategorinë e rënëdë, për herë të parë në karrierën e tij.

Reklama

Sportisti shqiptar në dy meçet e fundit ka pësuar humbje nga Corey Anderson, respektivisht Volkan Oezdemir, por që shpreson në fitore ndaj Lewsi. /Telegrafi/