LAJMI I FUNDIT:

UEFA kërkon mbylljen e çatisë së stadiumit, shkak frika nga sulmet terroriste nga dronët me eksplozivë

UEFA kërkon mbylljen e çatisë së stadiumit, shkak frika nga sulmet terroriste nga dronët me eksplozivë
Reklama

Shefat e UEFA-s zhvilluan bisedime sekrete me autoritetet e Uellsit, mes frikës se terroristët mund të fluturojnë dhe të bëjnë ndonjë sulm vdekjeprurës në stadium gjatë finales së Ligës së Kampionëve.

Sipas The Sun, UEFA ka bërë thirrje për mbylljen e çatisë të stadiumit në Cardiff – normalisht që mbyllja ndodh vetëm për mot të keq – në një përpjekje për të parandaluar ndonjë sulm nga ajri.


UEFA mohon akuzat: Borussia dhe Monaco deshën të luanin, nuk kërkuan shtyrje të ndeshjes
Lexo po ashtu UEFA mohon akuzat: Borussia dhe Monaco deshën të luanin, nuk kërkuan shtyrje të ndeshjes

Kjo vjen pasi futbolli është në gatishmëri në ngritje pasi terroristët sulmuan autobusin Borussia Dortmund para Champions League e tyre çerek-finale në Gjermani të martën, transmeton Telegrafi.

Policia dhe shefat e inteligjencës tani përballen me një dhimbje koke të sigurisë përpara finales në stadiumin Principality Stadium që ka kapacitet prej 74.500 vendeve dhe zhvillohet më 3 qershor.

FIFA shpall ndarjen e formatit të ri të Kupës së Botës të vitit 2026, ku garojnë 48 skuadra kombëtare
Lexo po ashtu FIFA shpall ndarjen e formatit të ri të Kupës së Botës të vitit 2026, ku garojnë 48 skuadra kombëtare

Plot 15,000 oficerë tashmë janë duke u bërë gati për sigurinë e finales, duke përfshirë edhe policët e armatosur.

Por, Uefa ka frikë mundësinë e një lëshimi të ndonjë droni që do të bënte sulm  të vetmuar me eksploziv, pasi kjo armë po praktikohet në Siri dhe Irak. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Bundesliga
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Sylvinho rrëfehet për FIFA-n: Ju tregoj çelësin tonë të suksesit, ëndrra jonë është të kualifikohemi në Kupën e Botës

Sylvinho rrëfehet për FIFA-n: Ju tregoj çelësin tonë të suksesit, ëndrra jonë është të kualifikohemi në Kupën e Botës

Kombëtarja e Shqipërisë
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Pse u bë virale fotografia e vjetër e Diego Simeones me një bashkëlojtar të tij pas ndeshjes Real Madrid-Napoli?

Pse u bë virale fotografia e vjetër e Diego Simeones me një bashkëlojtar të tij pas ndeshjes Real Madrid-Napoli?

Liga e Kampionëve
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Kalo në kategori