LAJMI I FUNDIT:

UEFA ia bllokon Manchester Unitedit transferimin kryesor të verës

UEFA ia bllokon Manchester Unitedit transferimin kryesor të verës

Manchester United është bllokuar nga nënshkrimi i një prej synimeve të tyre kryesore të transferimit këtë verë.

Është vendosur të jetë një afat i ngarkuar i transferimeve verore për Man United pasi INEOS dhe Sir Jim Ratcliffe kërkojnë të bëjnë ndryshime me shumicë në skuadër.

Një qendërmbrojtës mendohet të jetë lartë në listën e dëshirave të transferimit të klubit pas largimit të Raphael Varane.


Manchester Unitedit i kërkohet të paguaj 60 milionë euro për mbrojtësin francez
Lexo po ashtu Manchester Unitedit i kërkohet të paguaj 60 milionë euro për mbrojtësin francez

Jarrad Branthwaite i Evertonit është një nga objektivat kryesore të Man United këtë verë pasi klubi thuhet se paraqiti një ofertë hapëse ‘jo respektuese’ .

“Djajtë e Kuq” po ndjekin gjithashtu Jean-Clair Todibo, i cili mbron ngjyrat e Nices. Dhe, sipas ekspertit të transferimeve Fabrizio Romano, ndjekja e Todibo nga Man United ka goditur një pengesë për shkak të rregullave të UEFA-s.

Meqenëse INEOS ka nën-kontroll Nicen dhe Man United, rregullat e UEFA-s nuk lejojnë marrëveshjet midis klubeve që do të luajnë në të njëjtin kompeticion evropian sezonin e ardhshëm, me të dyja kubet që kualifikohen në Ligën e Evropës.

Romano shkroi në Twitter: “Marrëveshja e Jean-Clair Todibo për Man United është aktualisht e anuluar dhe shumë e pamundur për shkak të rregullave të UEFA-s”.

“Bisedimet u avancuan me të gjitha palët e interesuara për muaj të tërë, por Nice dhe Man Utd me të njëjtën pronësi duke luajtur të njëjtin kompeticion evropian sezonin e ardhshëm nuk do të thotë se nuk ka dritë të gjelbër”. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ylli i Bayernit gaboi në pasim, Vincent Kompany me reagim të tepruar

Ylli i Bayernit gaboi në pasim, Vincent Kompany me reagim të tepruar

Bundesliga
Arrihet marrëveshja: Marco Reus bëhet me skuadër të re

Arrihet marrëveshja: Marco Reus bëhet me skuadër të re

Ligat tjera
Simeone po e transferon te Atletico sulmuesin që befasoi të gjithë sezonin e kaluar

Simeone po e transferon te Atletico sulmuesin që befasoi të gjithë sezonin e kaluar

La Liga
Hazard emëron lojtarin më të talentuar me të cilin ka luajtur - pak kush e njeh

Hazard emëron lojtarin më të talentuar me të cilin ka luajtur - pak kush e njeh

Premier League
Arabia Saudite ka ndalur shpenzimet: Sa para kanë shpenzuar në këtë afat kalimtar dhe cilët janë emrat që mund të zbarkojnë?

Arabia Saudite ka ndalur shpenzimet: Sa para kanë shpenzuar në këtë afat kalimtar dhe cilët janë emrat që mund të zbarkojnë?

Ndërkombëtare
Mendonit se gjithçka kishte mbaruar me futbollin e kombëtareve? Shikoni cilët yje të futbollit dhe trajnerë me të ardhme luajnë në Lojërat Olimpike të Parisit

Mendonit se gjithçka kishte mbaruar me futbollin e kombëtareve? Shikoni cilët yje të futbollit dhe trajnerë me të ardhme luajnë në Lojërat Olimpike të Parisit

Përfaqësueset
Kalo në kategori