Khloe Kardashian zbuloi se i është hequr një tumor “i rrallë” nga fytyra pas spekulimeve për një fashë që po mbante së fundmi.

Reklama

Ylli 38 vjec, zbuloi në një InstaStory të martën (11 tetor) se iu desh t’i nënshtrohej një operacioni për të hequr një tumor nga fytyra e saj.

Kardashian tha se ajo vendosi të kontrollonte një “gungë të vogël” shtatë muaj pasi kuptoi se shenja nuk po lëvizte dhe në fillim duke menduar se ishte diçka e vogël.

Foto: Getty Images

Dermatologët i thanë asaj se gunga ishte “jashtëzakonisht e rrallë për dikë në moshën time”, shkroi Kardashian në Instagram dhe tha se ajo kishte nevojë për një “operacion të menjëhershëm”.

Ajo tha se dëshironte të ndante detajet për të inkurajuar fansat që të kontrollonin lëkurën e tyre, duke shtuar se ajo ka një histori të melanomës.

Foto: Getty

Ylli tha se ajo u operua nga Dr Garth Fischer, “një nga kirurgët më të mirë në Beverly Hills që e dija se do të kujdesej jashtëzakonisht për fytyrën time”.

Duke i inkurajuar 276 milionë ndjekësit e saj në Instagram që të kontrollojnë lëkurën e tyre, ajo shkroi: “Në moshën 19-vjeçare pata melanoma në shpinë dhe bëra një operacion për ta hequr atë gjithashtu, kështu që jam parapërgatitur për melanoma. Edhe ata që nuk janë, ne duhet të kontrollojmë gjatë gjithë kohës”.

Foto: Getty Images

“Unë jam dikush që përdor krem kundër diellit çdo ditë, në aspektin fetar, kështu që askush nuk është i përjashtuar nga këto gjëra. Ju lutemi, merreni seriozisht këtë dhe bëni vetë-ekzaminime të rregullta si dhe kontrollet tuaja vjetore”, ka thënë ajo.

Khloe Kardashian del në mbrojtje të Kimit kundër Kanye Westit: Mjaft më, lëre familjen tonë të qetë Khloe Kardashian del në mbrojtje të Kimit kundër Kanye Westit: Mjaft më, lëre familjen tonë të qetë

Khloe është motra më e vogël e Kim dhe Kourtney Kardashian, e njohur për shfaqjet“Keeping Up Ëith The Kardashians”, dhe tani “The Kardashians”, me familjen e saj të famshme. Ajo është gjithashtu një themeluese e markës së veshjeve “Good American”. /Telegrafi/