LAJMI I FUNDIT:

U largua nga Real Madridi, për t’iu bashkuar Man Unitedit – lojtari befason me rrëfimin e tij

U largua nga Real Madridi, për t’iu bashkuar Man Unitedit – lojtari befason me rrëfimin e tij

Mbrojtësi i Manchester United që është në huazim te Granada, Alvaro Fernandez, thotë se mund të shohë një rrugë karriere te klubi anglez.

Fernandez është i huazuar te skuadra spanjolle nga United, ku u transferua nga Real Madrid si adoleshent.


Ai ka rrëfyer për Athletic një pjesë të rrugëtimit të tij: “Në atë kohë, ishte Brandon Williams dhe Luke Shaw dhe nuk kishte asnjë mbrojtës tjetër”.

La Liga në alarm, klubet e Ligës Premier po marrin lojtarët e rinj duke paguar shuma të mëdha – por shumë prej tyre dështojnë
Lexo po ashtu La Liga në alarm, klubet e Ligës Premier po marrin lojtarët e rinj duke paguar shuma të mëdha – por shumë prej tyre dështojnë

“Manchester (United) është krejtësisht ndryshe nga Real Madridi. Ju keni jetuar me profesionistët – do të zbrisnit për mëngjes dhe do të përplaseshit me Marcus Rashford”.

“Unë pata fatin të filloja shumë mirë në Angli. Ata më dhanë çmimin e lojtarit më të mirë të të rinjve (lojtari rezervë i vitit, në maj 2022) dhe më mbështetën shumë”.

“Ishte Juan Mata, Edinson Cavani, David de Gea, të cilët më shtynë, më inkurajuan dhe u kujdesën shumë për mua. Nuk kam ankesa për këtë. Në Madrid, ndoshta është më e ndarë”, ka thënë më tej Fernandez. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Bundesliga

"Ai nuk vrapon shumë, por kur e prek topin e vëren çfarë niveli ka" - Camavinga tregon lojtarin më të mirë me të cilin është përballur

La Liga
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
Alarmohen skuadrat e mëdha angleze, Brentford ulë për 42 milionë euro çmimin e Ivan Toneyt

Alarmohen skuadrat e mëdha angleze, Brentford ulë për 42 milionë euro çmimin e Ivan Toneyt

Premier League
Xavi tregon si ndryshoi Barcelona pas vendimit të tij, ka disa fjalë edhe për El Clasicon

Xavi tregon si ndryshoi Barcelona pas vendimit të tij, ka disa fjalë edhe për El Clasicon

La Liga
Kalo në kategori