LAJMI I FUNDIT:

Turqia e nis Kampionatin Evropian me fitore drithëruese ndaj Gjeorgjisë

Turqia e nis Kampionatin Evropian me fitore drithëruese ndaj Gjeorgjisë

Turqia e ka nisur Euro 2024 me fitore, duke triumfuar 3-1 ndaj Gjeorgjisë në kuadër të Grupit F.

Turqit e dominuan këtë takim, por mbrojta gjeorgjiane ishte shumë e vështirë për t’u thyer në shumë raste.

Mert Muldur e kaloi Turqinë në epërsi, kur realizoi për 1-0 në minutën e 25-të.


Përleshje masive mes tifozëve në stadium para ndeshjes Turqi-Gjeorgji
Lexo po ashtu Përleshje masive mes tifozëve në stadium para ndeshjes Turqi-Gjeorgji

Dy minuta më vonë, Kenan Yildiz mendoi se e kishte dyfishuar epërsinë, por që ishte në pozicion jashtë loje.

Më pas, Gjeorgjia i barazoi shifrat në 1-1, kur Georges Mikautadze realizoi në minutën e 32-të me një asistim të Giorgi Kochorashvili.

Pas përleshjes mes tifozëve, stadiumi ku zhvillohet ndeshja Turqi-Gjeorgji vërshohet nga shiu
Lexo po ashtu Pas përleshjes mes tifozëve, stadiumi ku zhvillohet ndeshja Turqi-Gjeorgji vërshohet nga shiu

Pjesa e dytë ishte edhe më spektakolare, kur Turqia e kërkoi me ngulm rikthimin e epërsisë.

Këtë e siguruan falë një super goditje nga ylli i Real Madridit, Arda Guler, që realizoi nga distanca në minutën e 65-të për 2-1.

||(r[b]=function(){(r[b]._=r[b]._||[]).push(arguments);if(r[b]._.length==1){l=u.createElement(m),e=u.getElementsByTagName(m)[0],l.async=1,l.src="https://rumble.com/embedJS/u3bmarl"+(arguments[1].video?'.'+arguments[1].video:'')+"/?url="+encodeURIComponent(location.href)+"&args="+encodeURIComponent(JSON.stringify([].slice.apply(arguments))),e.parentNode.insertBefore(l,e)}})}(window, document, "script", "Rumble");

Në trend Sport

Më shumë
Dhjetë transferime të mëdha ndodhën brenda një dite - klubet e pesë ligave kryesore bën blerje të bujshme

Dhjetë transferime të mëdha ndodhën brenda një dite - klubet e pesë ligave kryesore bën blerje të bujshme

Ndërkombëtare

"Mu zhduk gjithë pasioni që kisha për lojën, isha afër tërheqjes nga futbolli" - dështoi te Arsenali, flet për periudhën e vështirë që kaloi

Premier League
Tifozët e Barcelonës po hedhin monedha në TikTok për të 'financuar' transferimin e Nico Williams

Tifozët e Barcelonës po hedhin monedha në TikTok për të 'financuar' transferimin e Nico Williams

La Liga
FIFA publikon renditjen e re – ‘fluturojnë’ Spanja, Zvicra dhe Turqia, bien Belgjika dhe Portugalia

FIFA publikon renditjen e re – ‘fluturojnë’ Spanja, Zvicra dhe Turqia, bien Belgjika dhe Portugalia

Ndërkombëtare
Shtatë klube shqiptare mbesin në garë, katër eliminohen - kundërshtarët dhe orari në Ligën e Konferencës

Shtatë klube shqiptare mbesin në garë, katër eliminohen - kundërshtarët dhe orari në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Mendes ia ofroi Perezit një top lojtar, presidenti i Real Madridit e refuzoi menjëherë

Mendes ia ofroi Perezit një top lojtar, presidenti i Real Madridit e refuzoi menjëherë

La Liga
Kalo në kategori