LAJMI I FUNDIT:

Përleshje masive mes tifozëve në stadium para ndeshjes Turqi-Gjeorgji

Përleshje masive mes tifozëve në stadium para ndeshjes Turqi-Gjeorgji

Një përleshje mes tifozëve ka shpërthyer para duelit mes Turqisë dhe Gjeorgjisë në kuadër të Euro 2024.

Tashmë dy skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen që fillon në ora 18:00.

Derisa tifozët kanë filluar të hyjnë në Signal Iduna Park të Dortmundit, tifozeri e dy kombëtareve janë përleshur.


Formacionet zyrtare: Turqia futet me të gjitha forcat ndaj Gjeorgjisë
Lexo po ashtu Formacionet zyrtare: Turqia futet me të gjitha forcat ndaj Gjeorgjisë

Në pamjet më poshtë mund të shikoni se është një përleshje masive dhe hedhje të gjësendeve të forta.

Sigurimi mundohet që të ndajë dy turmat, por e kanë të pamundur, pasi numri i tifozëve është i madh.

Me gjasë do të ketë një shtyrje të ndeshjes, për shkak të këtyre skenave të shëmtuara, që është e para brenda një stadiumi ku po mbahet Euro 2024. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori