LAJMI I FUNDIT:

Pas përleshjes mes tifozëve, stadiumi ku zhvillohet ndeshja Turqi-Gjeorgji vërshohet nga shiu

Pas përleshjes mes tifozëve, stadiumi ku zhvillohet ndeshja Turqi-Gjeorgji vërshohet nga shiu

Ndeshja mes Turqisë dhe Gjeorgjisë fillon pas pak (18:00), ndërsa janë shënuar një sërë incidentesh.

Përballja në kuadër të fazës së grupeve në Euro 2024 duket se do të jetë tejet e zjarrtë, parë kjo nga sjella e tifozëve.

Tifozët turq dhe gjeorgjian janë përleshur me t’u futur në stadiumin e Dortmundit, Signal Iduna Park.


Përleshje masive mes tifozëve në stadium para ndeshjes Turqi-Gjeorgji
Lexo po ashtu Përleshje masive mes tifozëve në stadium para ndeshjes Turqi-Gjeorgji

Për më shumë, një shi i rrëmbyeshëm filloi të binte, ndërsa çatia e stadiumit filloi ta lëshonte ujin.

Ndeshja mund të mos nisë me kohë, por që Telegrafi do t’iu mbajë të informuar për gjithçka që ndodh. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dhjetë transferime të mëdha ndodhën brenda një dite - klubet e pesë ligave kryesore bën blerje të bujshme

Dhjetë transferime të mëdha ndodhën brenda një dite - klubet e pesë ligave kryesore bën blerje të bujshme

Ndërkombëtare

"Mu zhduk gjithë pasioni që kisha për lojën, isha afër tërheqjes nga futbolli" - dështoi te Arsenali, flet për periudhën e vështirë që kaloi

Premier League
FIFA publikon renditjen e re – ‘fluturojnë’ Spanja, Zvicra dhe Turqia, bien Belgjika dhe Portugalia

FIFA publikon renditjen e re – ‘fluturojnë’ Spanja, Zvicra dhe Turqia, bien Belgjika dhe Portugalia

Ndërkombëtare
Shtatë klube shqiptare mbesin në garë, katër eliminohen - kundërshtarët dhe orari në Ligën e Konferencës

Shtatë klube shqiptare mbesin në garë, katër eliminohen - kundërshtarët dhe orari në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Agjenti i Olmos takohet me gjigantin evropian, zyrtarizimi brenda 48 orëve

Agjenti i Olmos takohet me gjigantin evropian, zyrtarizimi brenda 48 orëve

Bundesliga
Tifozët e Barcelonës po hedhin monedha në TikTok për të 'financuar' transferimin e Nico Williams

Tifozët e Barcelonës po hedhin monedha në TikTok për të 'financuar' transferimin e Nico Williams

La Liga
Kalo në kategori