Ky është momenti kur pushuesit australianë në Shri Lankë e kuptojnë se hoteli në të cilin kanë qëndruar është goditur nga një sulm terrorist.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Kim Wright kishte qëndruar në Grand Hotel Cinnamon në Shri Lankë me familjen e saj gjatë periudhës së Pashkëve.

Familja kishte planifikuar përdorimin e pishinës në të dielën e Pashkëve dhe zonja Wright tha se kishte pasur një atmosferë të mirë në hotel, për shkak të një ceremonie martese që po zhvillohej.

Ndërkohë, disa pamje të marra nga Znj. Wright tregojnë se familja po ecën nëpër hollin e hotelit, përpara se të dalin jashtë, ku ata më pas përballen me viktima të mbuluara me gjak, disa prej të cilëve po dërgoheshin drejt automjeteve të ndihmës së shpejtë.

Ndryshe, bombardimet e bashkërenduara të vetëvrasjeve të së dielës synonin tre kisha dhe tre hotele, duke vrarë rreth 300 vetë dhe plagosur rreth 500 të tjerë. /Telegrafi/