0Shares

Interit i është ofruar mesfushori i Barcelonës, Arda Turan, theksojnë mediat italiane.

Drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio po kërkon të zëvendësojë Ivan Perisicin, i cili pritet të nënshkruajë për Manchester Unitedin në ditët në vijim.

Interi mendon për Arda Turanin Interi mendon për Arda Turanin

Sipas Corriere dello Sport, Ausilio po hulumton gjithë Evropën për përforcime, por atij i është ofruar reprezentuesi i Turqisë, Turan, i cili është i tepërt ndaj kërkesave në Barça.

Gjithashtu, Ausilio është i interesuar edhe në sulmuesin e Lazios, Keita Balde Diao, edhe pse Juventusi janë favoritët për nënshkrimin e tij.

Mbrojtësi i majtë i Nice, Dalbert është gjithashtu në konsideratë nga Interi, dhe transferimi i tij mund të ndodh gjatë të martës. /Telegrafi/  

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)