Thomas Tuchel ka thënë se nuk i intereson nëse metodat e tij menaxheriale bëjnë që lojtarët e Chelseat ta urrejnë dhe pranoi se ai mund të mos jetë i pëlqyer në këtë moment pas një seance të detyrueshme stërvitore në ditën e tyre të pritshme të pushimit të dielën.

Barazimi 2-2 i Bluve të shtunën e shtyu Tuchelin të thërriste skuadrën me një njoftim të shkurtër për stërvitjet taktike dhe të fliste për formën e tyre të dobët.

Chelsea është zhytur në një rënie që i ka parë ata të fitojnë vetëm një nga pesë ndeshjet e fundit dhe tani rrezikojnë seriozisht kualifikimin në Ligën e Kampionëve.

Situatë e tensionuar te Chelsea: Tuchel u përplas keq me një lojtar gjatë barazimit me Wolves Situatë e tensionuar te Chelsea: Tuchel u përplas keq me një lojtar gjatë barazimit me Wolves

“Nëse dëshiron të të duan çdo ditë, nuk duhet të bëhesh trajner futbolli i nivelit të lartë. Nuk do të ndodhë”, u ka thënë fillimisht Tuchel gazetarëve.

“Në këtë moment unë ndoshta nuk jam popullor. Shumica prej tyre prisnin një bisedë ekipore prej 30 minutash dhe më pas të shikonin sërish ndeshjen. Pasi e kuptuan pse ishin brenda dhe moti ishte i mirë, shumica prej tyre e pranuan”.

“Kam nevojë për një ditë të lirë – sepse anulova gjithashtu të dielën time të lirë! Kam pasur edhe disa plane të dielën në mëngjes dhe ato janë anuluar”.

“Por, kjo ndodh. Madje, në orën 13:00 u zhvillua një lojë për U-23, dhe dy të tretat e ekipit qëndruan dhe e panë atë. Askush nuk po hipte në makinën e tyre dhe nuk po largohej. Ata marrin përgjegjësinë e tyre dhe kjo është ajo që më pëlqen te ekipi”, përfundoi gjermani. /Telegrafi/