Inter, Napoli dhe Roma thuhet se e kanë formuar një aleancë anti-Juventus për të ndaluar Zonjën e Vjetër që të nënshkruajë me Mauro Icardin.

Sipas Corriere dello Sport, të tri palët janë bërë bashkë për të forcuar sulmet e skuadrave të tyre përkatëse, dhe për tu siguruar që Juve të mos e blejë Mauro Icardin.

Kjo gazetë shkruan se po punohet në tri drejtime, e cila do të shihte argjentinasi, icardi të bashkohej me Napolin, Arkadiusz Milik të kalonte te Roma dhe Interi ta blinte Edin Dzeko.

Edin Dzeko . (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Sidoqoftë, kjo mund të ndodh vetëm në rast se Icardi kalon te Napoli.

Nerazzurrët planifikonin ta fusnin një klauzolë duke e penguar Napolin që të shiste sulmuesin te Juve, por vet 26-vjeçari thuhet se po i jep përparësi një kalimi në Torino.

Icardi . (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Drejtori sportiv i Juves, Fabio Paratici nuk pranoi ta konfirmojë ose mohojë interesin e klubit të tij për Icardin. /Telegrafi/