Trepça vazhdon serinë e mirë, mposht edhe Golden Eagle Yllin

Në palestrën “Minatori”, Trepça e ka nënshtruar Golden Eagle Yllin me rezultat 67-56, duke arritur fitoren e gjashtë radhazi.

Skuadra mysafire u tregua më e mirë në çerekun e parë të lojës duke i shënuar pesë pikë më shumë se kundërshtari (11:16).

Vendasit u rikthyen në pjesëlojën e dytë për të shënuar 11 pikë më shumë (22:11) dhe shkuan në pushim me epërsi.

Në çerekun e tretë, Ylli shënoi një pikë më shumë (16:17), mirëpo nikoqirët nuk lejuan befasi në dhjetëminutëshin e fundit (18:12).

Në këtë mënyrë, ‘Minatorët’ regjistruan fitore me epërsi prej 11 pikësh (67-56).

Nga 17 xhirot e zhvilluara, Trepça numëron tetë fitore dhe nëntë humbje. Me 25 pikë të arkëtuara, skuadra mitrovicase renditet e pesta në tabelë.

Golden Eagle Ylli mban vendin e tretë në tabelë me 27 pikë të arkëtuara nga 17 ndeshje, në të cilat ka regjistruar 10 fitore dhe shtatë humbje. /Telegrafi/

“Doja të shihja vetëm gjëra që lidhen me vdekjen, nuk është për të çmendurit”, historitë e disa yjeve botërore që kanë vuajtur nga depresioni