Ka raste kur aktorët vdesin tragjikisht dhe në mënyrë të papritur dhe gjithçka që lanë pas ishin veprat e tyre të artit: filmat e tyre.

Bright Side mblodhi së fundmi historitë e trishtuara të yjeve të filmave tanë të dashur, që nuk janë më këtu në Tokë.

Dhjetë sekrete të fshehura brenda logove të famshme të studiove filmike të Hollywoodit (Foto) Dhjetë sekrete të fshehura brenda logove të famshme të studiove filmike të Hollywoodit (Foto)

Në fund të artikullit, ju do të gjeni historinë e një aktori shumë të ri, filmat e të cilit do të qëndrojnë përgjithmonë në zemrën e publikut, transmeton Telegrafi.

13. Ledger Heath

Ylli i “Dark Knight”, Heath Ledger, ishte në mes të filmimit të “The Imaginarium” të Doktor Parnassus kur ai u rrëzua dhe vdiq në apartamentin e tij në New York në janar të vitit 2008. Shkaku i vdekjes sugjerohet të jetë “abuzimi i drogës me recetë ose keqpërdorimi dhe kombinimi i drogës me alkool”.

Reklama
Reklama

12. Anton Yelchin

Ylli i “Star Trek” Anton Yelchin vdiq nga një vdekje e tmerrshme. Ai ishte në rrugën e tij për një provë xhirimi kur një veturë e tipit “Jeep” e aksidentoi atë përtej një gardhi. Ai vdiq nga “asfiksia e shëmtuar traumatike”.

11. Paul Walker

Ekskluziviteti i shpejtë dhe i furishëm humbi yllin më të madh, Paul Walker, në një aksident me makinë. Ai po ngiste një ‘Porsche’ me një mik kur u rrëzua në një pjerrtësi pranë dy pemëve dhe pastaj vetura mori flakë. Të dy ata vdiqën në vend.

10. Brandon Lee

Djali i Bruce Lee, Brandon Lee, ishte vetëm 28 vjeç kur vdiq në grupin “The Crow”. Në një skenë ku përdoret një armë e mbushur me plumba, arma kishte akoma bazë abetare. Brandon u qëllua në bark. Plaga shkaktoi gjakderdhje të rëndë, nga e cila vdiq aktori në spital.

Reklama
Reklama

9. Bruce Lee

Ati i famshëm i Brandon Lee, Bruce Lee, vdiq nga një ënjtje e fortë e trurit. Ai sapo kishte mbaruar filmimin e filmit të tij të fundit, “Enter the Dragon”.

8. Marilyn Monroe

Diva Marilyn Monroe vdiq në shtëpinë e saj për një mbidozë të parakohshme të drogës më 5 gusht 1962. Ajo ishte duke filmuar “Something’s Got to Give”, film i cili u publikua në vitin 2001.

7. Oliver Reed

Oliver Reed vdiq në një pushim gjatë filmimit të filmit “Gladiator”. Shkaku i vdekjes ishte një sulm në zemër.

6. Philip Seymour Hoffman

Filipi ishte 46 vjeç kur vdiq nga një mbidozë e drogës në shkurt të vitit 2014. Ai ishte i matur 23 vjet para vdekjes së tij. Ai vdiq gjatë prodhimit të “The Hunger Games: Mockingjay”.

Reklama
Reklama

5. John Ritter

John Ritter ishte i njohur për rolet e tij në “Problem Child”, “Bride of Chucky”, “Bad Santa”, dhe “8 Simple Rules for Dating My Teenage Daughter”, i cili njëherësh ishte edhe projekti i tij i fundit. Ai vdiq nga diseksioni aortik në shtator të vitit 2003.

4. Andy Whitfield

Andy Whitfield, një viktimë e kancerit, vdiq nga një ‘rikthim’ i sëmundjes vetëm 18 muaj pasi ishte shpallur i shëruar nga kanceri. Ai kishte një rol udhëheqës në filmin “Spartacus: Blood and Sand”.

3. Clark Gable

Clark Gable ishte një pjesë e kastit të filmit “Gone With The Wind” dhe shumë filma të tjerë të mëdhenj klasikë. Ai vdiq nga një sulm në zemër gjatë filmimit të “The Misfits”. Partnerja e tij në film ishte Marilyn Monroe, e cila vdiq më pak se një vit pas tij.

Reklama
Reklama

2. Brittany Murphy

Brittany Murphy mund të ketë qenë dikur një yll i filmave për adoleshentë, por më vonë ajo u bë një aktore dramatike. Ajo vdiq nga pneumonia, vetëm disa muaj pas përfundimit të filmit të saj të fundit, “Something Wicked”. Filmi i publikua gjashtë vjet pas vdekjes së saj.

1. River Phoenix

Ky aktor shumë i ri dhe i talentuar vdiq nga mbidoza e drogës në moshën 23 vjeçare. “River Phoenix” ishte filmi i fundit në të cilin luajti Dark Blood, dhe u publikua pas vdekjes së tij në vitin 2012. /Telegrafi/