Chelsea, Arsenal dhe Tottenham, të gjithë shikuan mundësinë e nënshkrimit të Pau Torres këtë verë, me Villarrealin që kërkonte rreth 45 milionë euro.

Fabrizio Romano shpjegon se ka pasur shumë interesim për mbrojtësin këtë verë dhe se ai personalisht e sheh këtë si një mundësi të madhe për klubet kryesore.

Torres ka impresionuar në La Liga gjatë viteve, por ende nuk ka fituar një lëvizje të madhe, dhe mbetet për t’u parë nëse ose kur ai do të përfundojë një transferim te ndonjë gjigant evropian.

Ka pasur shumë spekulime që përfshijnë klubet spanjolle dhe klubet e Ligës Premier, dhe Romano ka konfirmuar se një numër i madh skuadrash e kanë eksploruar këtë mundësi në afatin e fundit të transferimeve.

Reklama

Chelsea, Arsenal dhe Spurs ishin ndër klubet e interesuara për Torres, por duket se çmimi i kërkuar ishte çështja kryesore.

Reklama

“Chelsea, Arsenal dhe Tottenham gjithashtu eksploruan këtë mundësi, por nuk donin të shpenzonin 40-45 milionë euro”, raportoi Romano.

“Mendoj se është një mundësi shumë e mirë në treg; ai ka përvojë, cilësi, … një mbrojtës qendror shumë i mirë”.

Torres mund të kishte qenë një nënshkrim i dobishëm për Chelsean pasi ata kërkuan zëvendësues për Antonio Rudiger dhe Andreas Christensen këtë verë, por në fund ata përfunduan duke nënshkruar me Kalidou Koulibalyn dhe Wesley Fofanan.

Spurs nuk e bëri një qendërmbrojtës prioritet këtë verë, me huazimin e Cristian Romeros që u bë i përhershëm, me të cilin shumica e tifozëve ndoshta do të jenë mjaft të kënaqur.

Reklama

Arsenali gjithashtu nuk duket se ka nevojë urgjente për Torresin duke qenë se ata kanë William Saliban dhe Gabriel Magalhaes, ndërsa Ben White është gjithashtu një opsion solid në atë pozicion. /Telegrafi/

Reklama